eazy

  • 1824
  • 24
  • 5
  • 1
  • bugün

kariyer.net

bu sitedeki orospu çocuğu firmalara ve o firmaların göt büyükmekten başka bir işe yaramayan insan kaynakları elemanlarına 2 çift sözüm var;

bundan tam 4 sene önce okulu ite kaka bitirdim. geç başladım geç bitirdim, gerekirse yine okurum. iş başvurularına başladım; ''takım elbise giyip git'' dediler, giydim gittim. ''rahat konuş'' dediler, rahat konuştum. ''kendini acındır, ihtiyacın varmış gibi davran'' dediler, davrandım. kimisi aldı, kimi almadı. alanlar ise etim ve kemiğim onlarınmış gibi davrandılar. gururlu insanım, napayım bu da benim özelliğim. altta kalamıyorum anasını satim. laf soktum çıktım, kavga ettim çıktım, yeter ulan diyerek çıktım gittim. artık takım elbise giymedim, rahat konuşmadım, t-shirt giyerek gittim. bu sefer almamaya başladılar. en umutlu olduğum yer almadı, reddedilme maili bile gelmedi..

sinirlendim, hırs yaptım, en yakın arkadaşıma '' beni işe almıyorlar, zaten artık girmekte istemiyorum. şuraya tekel açsam ama benim tarzımla açsam. adına tobacco shop koysak, tütün-alkol, şarap ağırlıklı bir şey olsun. dizaynını da cool yaparız, zemini tahta yaparız, raflar tahta olur, içinde tütsü yakarız. çok iyi olmaz mı lan? '' dedikten sonra babamdan biraz borç, kredi falan derken tam kafamdaki yeri açtım. bunu sırf bu sitedeki orospu çocuğu firmalar için açtım. açıldıktan sonra para olmadığı için kapısına güvenlik demiri falan koymadım ve tam 24 saat içinde bekledim. sabah 10'da açardım, gece 4 gibi kapatırdım. hırslıyım ya, kimseye ''yapamadı'' , ''edemedi'', ''yine iş görüşmelerine çağrılmayacak'' dedirtmemek için gece 4'te kapıyı kitliyordum ama hemen dükkanın yanındaki arabanın içine girip uyuyordum. aman içeriye hırsız girmesin... tam 1 ay araba içlerinde yarım yamalak uyuduktan, tam 1 ay boyunca 18-19 saat çabaladıktan sonra anca kapıya demir taktırıp içeriye alarm koydurabildim. 3 sene sonra dükkan beklemediğim şekilde tuttu. herkes gelip ne kadar güzel bir yer yaptığımı söylüyordu, şunun önünde resim çekilebilir miyiz diye rica edenler oluyordu. ''ayıp ediyorsunuz dükkan sizin'' derdim. işte bu lafım işleri geçen 5-6 ay önce bozdu. önce kazığı dükkan senin abi, ay başı verirsin dediğikerimden yedim. sonra yakın akrabamın eşinden yedim. ben insanlara sonuna kadar güvenirken onlar sürekli güvenimi havlu gibi kullanmış. sonradan farkettim ve uğruna aylarca uykusuz kaldığım ama sayesinde çok iyi vakit geçirdiğim dükkanımı kapatıp kiraya vermek zorunda kaldım. neredeyse 1 sene olacak ama çok özlüyorum.

şimdi ne mi oldu? ''mahallenin küpeli rakçı bakkalı'' rumuzuna sahipken şimdi ise ''1 senedir çalışmayan ve kira yiyip gezen işe yaramaz bakkala'' döndüm. insanlar gerçekten nankör. 3 senedir o kadar kazık yememe rağmen hiç ağzına açmayan ben, ağzımı açmadığım insanlar tarafından selam verilmeyen bene evrildim.

şimdi işsizim ve kira yiyorum. kafam daralırsa alıyorum kaykayımı sahile inip kafa dağıtıyorum. geçenlerde daraldım ve tam 20 tane iş başvurusu yaptım. kimler bakmış cv'ye diye siteye girdim. 2 aydır başvuru yapmama rağmen sadece 1 yazıyor? 1 ne lan? kardeşim bakmayacaksanız o ilanları oraya koymayın? dalga mı geçiyorsunuz, insanların ihtiyacları ile dalga mı geçiyorsunuz. bir bak o cv'ye? kafana yatmazsa aramazsın. yemin ederim artık aramalarına kızmıyorum. benim tek derdim ilana başvuran kişilere bakmamaları. artık firmalara değil. starbucks'a başvurdum, north shield'a başvurdum, happy moons mu ne ona başvurdum. okuldayken kantinde çalışırdım. tuvalet temizlemiştim. aman dedim sinirlenip artık her yere başvurdum. 1 hafta olmuş kodumun starbucks'ı bile bakmamış, north shield bile bakmamış. hafta sonu kadıköy'de bar bar dolaşıp ''beni işe alır mısın lütfen'' demeyen şerefsizdir.

yine hırslanıyorum, yine aynı hataları yapmamak üzere ''burası sizin yeriniz ayıp ediyonuz'' demeyerek ve yine aynı aynı arkadaşa ''şuraya bir bar mar'' açsak nasıl olur diye işe koyulmamak için zor tutuyorum kendimi.

amk ülkesinde her şey sorun. iş görüşmesine çağrılmamak dert, çağrılmak ayrı dert, çalışmak başka bir dert. gerçi bu orospu çocuğu firmalara beni böyle hırslandırdıkları için sayelerinde hayatımın en güzel 3 senesini geçirttirdikleri için teşekkür etmem lazım. bunu sivime bakmaya tenezzül edip aradıklarında ''beni böyle hırslı ve istediğim her şeyi yapabileğimin farkındalığına kavuşturduğunuz için teşekkür ederim orospu çocukları'' diyerek yapacağım.

teşekkür ederim ve ağzımı bozduğum için özür dilerim.

devamını okuyayım »
02.08.2017 21:38