ercanayr

  • 1541
  • 0
  • 0
  • 0
  • 5 yıl önce

uzaktaki sevgili

bir duvar ötemde olmanla; dağlarca, şehirlerce, yollarca ötemde olman arasında fark yok, bil. tenim ve tinim senden ırayınca aranır oluyorsa, bu susuzluğa hangi yakınlık derman olur ki 'dokunuş'tan gayrı?

miladım. canımın canı, cananım. senden uzakta olmak düşüncesi değil, düşüncemde senden uzak olmaktır asıl mesele. ve gözün gördüğü en uzak şu yıldızlar ve güneş tanığımdır ki yaşadığım en ufak zaman dilimine bile seni de katıyorum. sanki yanımdaymışsın gibi, birlikte yapıyormuşuz, işin bir ucundan sen, bir ucundan ben tutuyormuşuz gibi. her gece sana uyuyor, sabahları sana uyanıyorum. kızma ama, rüyalara hükmedemiyorum. bazen özlemin bastırılmaz oluyor uyandığımda: rüyamı ya hatırlamıyorum ya da hatırladığım kadarıyla seni görmemiş oluyorum.

uzakta olduğunu bilmenin güzel bir yanı da var. dünyamı değiştirdiğin gibi, dünya'yı da değiştiriyorsun. yalnızca soluk alıp versen bile. ama fazlasını yapıyorsun. yaşamak yalnızca soluktan ibaret değil ya; yaşıyorsun. konuşarak, susarak, gülerek, ağlayarak, görerek, bilerek ya da bilmeyerek... değiştiriyorsun. dokun bana, değiştir beni. unuttur bana beni. bir bizi unutturma. bir beni sensiz kılma. beni onsuz kılma rabbim. uzaklığa tahammülüm son bulacağına dair beslediğim ümittendir: beni ümitsiz koma... dön.

devamını okuyayım »
10.01.2010 22:54