escherichiacoli

  • azimli
  • mangal yürekli rişar (526)
  • 1555
  • 14
  • 1
  • 0
  • 3 gün önce

ak parti'yi fetö'ye kemalistler mecbur bıraktı

ak partililerden gelmesi muhtemel bir beyan idi, geldi. gayet tutarlı ve samimi bir beyandır.

yani diyor ki; kemalizm bizim düşmanımız, bu nedenle kemalistleri tasfiye etmek için hukuksuz bir biçimde de olsa, insanların hayatlarını karartmış ve orduyu hallaç pamuğu gibi atmış da olsak, kemalistleri bertaraf ettik. kimi intihar etti, kimi hapse tıkıldı. neden? devlet laik olarak kaldığı sürece o devleti cehape zihniyeti yönetmiş oluyor da ondan.

birkaç sene önce akp ve pkk-hdp ile el eleyken de kürt sorunu bağlamında kemalistler suçlanmıştı. ermeni açılımında da öyle olmuştu. bu nedenle akp sadece cemaatle değil, kemalizme ve atatürk'e düşman kim varsa işbirliği yapmıştır ve bu tutarlı bir tavırdır.

evet kemalizmi en azından görünüm itibariyle tasfiye ettiğiniz söylenebilir. şimdi elinizde taraftarınız olan fanatik milyonlarca insan, sizden yine fanatizm ölçüsünde nefret eden milyonlarca insan, ne itibarı, ne subayı, ne mecali kalmış olan bir ordu, kötüye gitmekte olan bir ekonomi, güneydoğu'da bir miktar baskılanmış olsa da halen geniş tabanı bulunan ayrılıkçı bir terör hareketi, kuzey suriye'de o terör örgütünün kontrol ettiği ve müdahale edemediğiniz devasa bir alan, o alanda kürt ulus bilincine ulaşmış epey büyük bir kitle, ayrıca sizi tağut olarak nitelendiren ve dünya çapında hareket alanına sahip radikal dinci bir terör örgütü, bu örgüte sempati besleyen yine milyonlarca vatandaşınız var.

dışarıda ise elde patlamış sünni orijinli ortadoğu politikası, şia tabanlı rusya - çin eksenine yönelme çabası falan var.

hayatınızda başarılar diliyorum.

devamını okuyayım »
21.07.2016 14:25