french goddess

  • 1719
  • 7
  • 6
  • 0
  • evvelsi gün

şekeri bırakmak

malum belgesel (bkz: that sugar film)'ı izledikten sonra 7 ay boyunca kusursuz bir şekilde yaptığım olaydır.
lakin bir gün -güya ödül niyetine- haftada bir kereden bi'şi' olmaz diyerek tekrar ağzıma sürdüm bu lanet şeyi; sonraki süreç ise tamamen hem fiziksel hem psikolojik çöküşe neden olacak kadar aşırı şeker kullanımına vardı. benim için şekeri bırakmaktan daha sürprizli bir dönem oldu, şekere tekrar başladığım dönem. 7 aydan önceki süreçten daha fazla şeker almaya başladı vücudum, şerbetli tatlılardan ömrüm boyunca bir lokma dahi ağzıma süremezken, oturup porsiyon yemeye başladım. dahası enerji sönüklüğü yaşadım, sabahları yorgun uyanıp yataktan çıkamamaya başladım.
böylelikle "şeker uyuşturucudur" tezi bir kez daha kendi bedenim üzerinden kanıtlanmış oldu benim için, ufacık bir şey ile başlamışken, bir an da giderek şeker tüketimim hızlıca arttı. vücudum daha fazlasını istemeye başladı. ki bu tezden öte bilimsel bir gerçek aslında yıllar öncesinde (bkz: prof. dr. ahmet aydın) şeker kullanan beynin görüntülerini ve de uyuşturucu kullanan beynin görüntülerini yan yana koyup kıyasladığında iki beynin de birbirine paralel/benzer olduğunu göstermişti.
neyse efendim sadede gelecek olursak, bu laneti, du' azıcık ucundan kullanacağım gibi bir durumu söz konusu dahi değil.
ikinci sürecime ise geçtiğimiz cuma başladım, önceki yıkıntıları birebir gözlemlediğim için mi bilmiyorum ama ilk günlerim çok daha iyi geçti; ilk sürece göre.

bırakmış olanlarınız varsa tekrar geri dönüş yapmasın lütfen, aksi takdirde önceki tüketiminizden çok çok farklı ve hayatınızı zorlaştıracak bir sürecin içine kendinizi sokarsınız.

devamını okuyayım »
12.02.2018 13:46