hardist

  • hırçın golcü (268)
  • 820
  • 11
  • 2
  • 0
  • geçen hafta

danla bilic

bunca mevzu bahisten sonra tamamen nötr ve kendisine uzak biri olarak ilk kez izledim. hakaret etmek istemiyorum. düşüncelerim tamamen doğal hissiyattır.
-ilk saniyelerde spastik ya da mental retardasyona sahip olduğunu düşünerek biraz üzüldüm ve acıdım. bu kısa zamanın önyargıya müsait olduğunu bildiğim için izlemeye devam ettiğimde durum bu kadar vahim olmasa da yakın diyebilirim. (kimse zeki olmak zorunda değil. olabilir. dalga geçmek etik değil. engellilerle ya da zihinsel özülülerle dalga geçmiyoruz. )
-kendi yaşıma göre 94 doğumlu birine abla dediğim için üzgünüm ama yolda da görsem kendimi tutamam abla derim.
-ne anlattığını vs. anlamadım. teması laf kalabalığı olabilir. saygı duyarım. ama galiba makyaj hiciv falan diyolar. spastiksel mimik ve tepkilerinden ses tonundan ve cümle yapısından (yapamamasından) olabilir.
sonuç olarak kendi halinde meczup biri. benim ilgimi çekmedi. etrafımdaki insanların da izlediğini düşünmüyorum. gizli izleyenler varsa da hali hazırda zeka geriliğinden şüphelendiğim arkadaşlarımdır. evet sapyoseksüelim ancak hiçbir canlının zeki olmak gibi bir koşulunun olmadığını ve etik davranmamız gerektiğini bilecek kadar da insaniyim. bunun dışında medya istediği her şeyi fenomen ve ilah haline getirebilir. bu kişi dedeye sahip çıkalım diyen gülüşü güzel kadın da olabilir. aptal saptal başka bir kişi de. bu bize "ee o zomon sen do yop. o yobtu domok kü boşorolu" olgusunu geçerli kılmaz. dedeye sahip çıkalım diyen teyzeyi de oturtup önüne kamera koyup makyaj videoları çekip youtube a koysam en az bunun kadar izlenir. o kadına başarılı mı diyeceğiz. hayır. her koyduğum spastik videoyu salyaları akarak izleyecek yığınların oluşu birilerinin gerçekten iyi, fenomen, süper bilmem ne oldukları anlamına gelmez. kitlenin büyük çoğunluğunun da akli gelişimi tam oluşmamış çocuklar olduğunu da ekleyelim. kısacası danla bilic i savunanda ne yazık ki üzülerek söylüyorum. bakın burası çok önemli. zeka geriliği mevcuttur. eyyorlamam bu kadar.

devamını okuyayım »
16.01.2018 09:35