jokond

  • 4270
  • 0
  • 0
  • 0
  • 8 ay önce

mordeve

ilk olarak geçen haftanın en kötü entrylerinde fark ettiğim yazar. zira entryleri genel anlamda o kadar boş ki, yazarken hiç zorlanmıyor. bu yazar, sözlüğü kendi egosuna yönelik kullanması bir yana, aynı zamanda tepki çekme aparatı olarak da görüyor.

bir insanın sözlüğe haftada bilmem kaç entry girip de içerik olarak sıfır katkı yapmasını benim kafam almıyor.(halbuki kafam çok geniş ve her yere girmeye müsait) kabul, hepimiz geyik ceviriyoruz. ama bu mordeveninki süreklilik arzediyor. yani düşünsenize, sol frame'de hangi baslıga tıklasanız, sacma sapan, kimseyi ilgilendirmeyen, sırf tepki çekmek namına yazılmış bir entry. ve altında hep aynı mordeve ismi.

içerik sıfır, dil kullanımı sıfır. böyle yapa yapa ne oluyorsa. tamam insanların değer verdiği şeylerle oynadınız, manyak gibi de eglendiniz, eyvallah, ama "ya ben bu sözlükte her şeye laf atarım kendi kalıbımda yürür giderim" havasında entry yazmaya ne gerek var?

ilkokul üçe giden şımarık bir çocuğun ders kitaplarının üstüne sümkürmesinden ne farkı var yazdıklarının? hiç olmazsa onlar sadece kitaplarını cenabet ediyorlardı. bu hanım kızımız her yerde. iki gram komik olmayan, kendince bir tepki çekmekten haz duyma anlayışı var, tüm sözlük okuyanlara zerkediyor. rahatsızım. elden gelecek bir sey kalmadığı için rahatsızım. yapabilecegim çok şey var, ilki de bu yazı. “okusun da anlasın diyecegim”. onu da ihtimal dışı buluyorum. ihtimal dışına çıktığı anda eylemlerimi sıklaştırarak sürdüreceğim diyorum.

not: bir insanın kendi silahıyla vurulması ne garip şey annem annem…

devamını okuyayım »
11.12.2006 16:49