kelek

  • 1016
  • 7
  • 0
  • 0
  • geçen hafta

sözlükçülerin ideal milli takım onbiri

(bkz: tanımsız başlık kalmasın)

tanım: sözlük yazarlarının entrylerini girdikleri günde* kendilerince** olması gektiğini düşündükleri a milli futbol takımı onbiri.

*örneğin bu başlık eylül 2015'te açılmış ve ilk entry sahibi yazar bugün için olması gerektiğini düşündüğü onbiri yazmış. iki ay sonra belki de kubilay isimli bir futbolcu çıkıp çok iyi bir form yakalayacak ve bazı sözlük yazarlarının "ideal" onbirinde kendisine yer bulacak. ya da sözlük bir 15 yıl daha ayakta kalırsa mesela 2025 yılının mayıs ayında belki de hassan diye bir suriye kökenli türkiye cumhuriyeti vatandaşı bazı sözlük yazarlarının "ideal" onbirinde kendisine yer bulacak.

**nesnellik iddiasında bulunsa da tamamen öznel "ideal" onbir. başlığa yazacak herbir sözlük yazarının kendi düşünceleriyle, ayrı ayrı motivasyonlarıyla yazılacak ve bu yüzden de aynı zaman diliminde yazılsa bile herbiri birbirinden farklı olacak onbir.

(bkz: bugün sözlük için ne yaptın)

edit: o-hoo tanım manım derken daha başlığı açanlar başlık açmanın ilk kuralı olan aramaya inanmamış.*neyse başlık başka yere yönlendirilmiş ama tabii bu başlıkta da kapsayıcı bir tanım yokmuş. kalsın bu entry.

devamını okuyayım »
04.09.2015 10:57