keyiff

  • 331
  • 0
  • 0
  • 0
  • geçen ay

anayasa hukuku

marmara üniversitesi hukuk fakültesinde 1. sınıfta verilen derslerden en babasıdır. anayasa hukuku dersine ibrahim özden kaboğlu türk anayasa hukukuna ise sultan üzeltürk girer. sınav döneminde genellikle en sona bırakılır. bunun sebebiyse ortalama 1200 kişi ile sınava giren en çok öğrencinin bulunduğu sınav olması. vicdandan nasibini almamış yöneticiler, sınavlar biterken, öğrencilere gider ayak bi show yapalım gayesi güdüyolar her halde ya da okulla ilgili hiç bir güzel intiba bırakmamayı arzulamaktadırlar. ama olsun ben anayasaya rağman okulumu sevmeye devam edeceğim(!)

pazartesinden itibaren her gün 2. sınıf dersleri olan idare hukuku, türk dili, ekonomik sistemler sınavına girmiş bulunmaktayım bi üstüne üslük perşembeye anaysa hukukunu koymuşlar. e benim ileri zekalı yöneticilerim, hem ard arda 3 gün sınav koyuyosun hem de perşembeye anaysayı koyuyosun. sanki 2. sınıfların hepsi anayasayı geçti de...

1 aylık sınav dönemi var. bazı haftalar sadece bir sınav oluyoruz ama son dört gün dört sınav. burdan okul idaresine, güzel türkçemizde homojen kelimesinin var olduğunu hatırlatırım.

tamam herşeyi geçtim de sınava bi giriyorum sayın kaboğlu bi açıklama yapıyor: "sevgili arkadaşlar, son soruda yazmak için verilen boşluk yetmeyebilir siz genel hatlarıyla yazın"
sanki benle bile bile dalga geçiyor. ben soruya bakıp apışıp kalmışım o boşluk yetersiz diyor. ama ben de kendisine çok geniş bi cevap verdim*.

devamını okuyayım »
28.06.2007 12:10