life is a spiritual war

  • 252
  • 0
  • 0
  • 0
  • 2 ay önce

hyundai

araba üretimi tüm sektörlerdeki yatırımlarının sadece biri olan dev markadır.
bu arkadaşlar dünyanın en büyük tersanesinde dünyanın en akıl almaz gemilerini üretirler, kendi demir çelik tesislerinde bu gemilerin, ürettikleri arabaların vs. malzemelerini hazırlarlar, türkmenistan'da, rusya'da dünyanın en büyük petrol platformlarını hazırlayıp petrol çıkartırlar, dünyanın sayılı elektronik fabrikalarından birinde hyundai electronics markasıyla monitörden lcd'ye mal üretirler, ürettikleri iş makinalarını kullandıkları devasa inşaatlar yaparlar, yukarıda da belirtildiği gibi piyano bile üretir bu adamlar, bu haliyle türkiye'de ki en büyük sanayi/üretim grubunu en az 10'a katlayan ciroları ve çalışan sayıları vardır, araba üretiminde son yıllarda kendilerini aşmışlar, sorunsuz ve iyi dizaynlı arabalar yapmaya başlamışlardır. hyundai arabaları sokakta gördüğünüz accent era'lardan ibaret değildir, biraz daha detaylı incelenirse son yıllardaki anormal gelişim daha rahat görülebilir. bunları niye mi yazdım? bu markanın anavatanı güney kore'dir. hyundai'nin sahip olduğu şirket olan kia'nın olduğu gibi. yada son dönemde sony, philips her kim varsa yemiş yutmuş lg, samsung vb. şirketlerin de anavatanı güney kore'dir, hani şu zamanda kurtarmaya gittiğimiz kore.
bugün salak salak bakıp ulan ne güzel araba yapmış hyundai be dediğimiz hyundai'den önce biz devrim'i, anadol'u yaptık, ama bizim dünyada bilinen tek markamız lokumumuzken, bu adamlar nerelere gelmişler. bu yüzden severim hyundai'yi, çalışan yapıyor'un simgesidir benim için.
devrim arabaları'nda boşuna dememişler türkiye'de hiçbir başarı cezasız kalmaz diye, devrim de yapamadık araba da, ancak bizden 20 sene sonra başlayanlara bakarız böyle, ne kadar geliştiler deriz. lafla peynir gemisi yürüseydi, o devasa gemileri onlar değil biz yapardık. ha unutmadan hyundai'nin korece anlamı modernlik demektir, anlayana.

devamını okuyayım »
12.12.2010 12:05