lord of the cakars

  • bıçkın (491)
  • 652
  • 3
  • 0
  • 0
  • 2 hafta önce

otobüste yaşanan dumur olaylar

otobüsün metrekare başına düşen insan yoğunluğu akp'nin kazlıçeşme mitingindeki insan yoğunluğunun* üç mislidir. öyle bir otobüstür ki andorra, san marino ve lihtenştayn*(bkz: schweinsteiger'i doğru yazabilmek) gibi ülkerden daha kalabıktır, bağımsızlığını ilan etmesine ramak kalmıştır. ortamda kalan tek hava molekülü oksijene aç yüzlerce burun tarafından emilmeye çoktan hazırdır.

günün yoğunluğu altında iyiden iyiye bunalmış yolcular, orta kapı basamaklarında bulunan üç adet liseli ergenin belirli bir süreden sonra insana balyoz gibi gelen boru sesleri ve ağır ankara aksanlarından şikayet etmeye başlarlar. fakat kimse liseli ergenleri uyarmaya yanaşmaz.

kalabalık arasından bastonuyla aradan sıyrılıp otobüsten inmek isteyen yaşlı dedenin önündeki en büyük engeldir liseli ergenler. yaşlı dede:

+ evladım müsade et de geçeyim.
- diğer kapıdan in moruk. ehe ehe ehe ehe

yaşlı dede afallamış halde liseli ergenlerin yüzüne bakmaktayken diğer liseliden gelen şu sözlerle iyice dumura uğrar:

- ehe ehe inemedi yarraaaaam.

o anda kalabalığı yararak olay yerine yaklaşan bir siluet belirir. ucu belli olmayan bir tünelden arkasındaki ışıkla gelen bir aktör edasıyla sahip olduğu panzer gibi botlarla liselinin yüzünün ortasına futbolda "taban" olarak lanse edilen tekmeden atar. liseli kahraman yarım takla atarak otobüsten aşağı düşmüştür. az önce attığı süper tekmeyle rakibine adeta finish him yapan siluet, hollywood filmlerinde ana kahramanın arka fondaki bina veya araba patlamalarına sırtını dönüp bir şey olmamışçasına cool tavırlarla yürümeye devam etmesi gibi bir tavırla şu sözleri sarfeder:

- devam et kaptan.

yeni çatallanmış boru sesten iyice rahatsız olan otobüs ahalisi o silueti alkışlamaya başlar. öyle bir ortam oluşmuştur ki, o siluet muhtarlık seçimlerine aday olsa en yakın rakibine üç boy fark atacak hale gelmiştir.

(bkz: bu da böyle bir anımdır)

devamını okuyayım »
04.02.2014 13:43