maltepe sahilinde yuruyorum

  • azimli
  • kofti anarşist (196)
  • 1265
  • 1
  • 0
  • 0
  • geçen ay

kamil koç

uzun zamandır hakkında şöyle uzunca bir entry döşemek istiyordum kısmet bugüneymiş.

efendim şimdi öncelikle yüksek ekşi sözlük standartları enstitüsü'nün ve onun daimi üyeleri pamuk götlü sevimsizlerin affına sığınarak kendisi hakkında tanımım şudur: bu firma otobüs firmaları arasındaki rekabet yasası kapsamında en az %o 7,5 oranında orospu çocuğu muavin, %o 3 oranında hız tutkunu uzunyol kaptanı ve %30 oranında aksıran, tıksıran, horlayan, osuran, uyuyup omzuna düşen, uyurken salyasını üstünüze akıtan adam ya da kadın, çocuğunun ağlamasına engel olamayan anne, her şeyi bilen cırtlak teyze bulundurma mecburiyetindedir.

yukarıda adı geçen madde hükümlerine uymayan bir otobüs firması varsa kendimi taksim hastanesi önünde çırılçıplak soyup evraka evraka diye gezmezsem bana burda entry girdirmeyin daha. peki sorun nedir? neden öz kütahyalılar, uludağ balıkesir, bafra bilmem ne gibi küçük firmaların başlığı altında o kadar entry yok? nedeni basit sayın abicim; kamil koç milyonlarla ifade edilen yolcu taşıyor, binlerce farklı güzergahta, yüzlerce farklı muavin + şöfer ikilisiyle, yüzlerce farklı hava ve kader koşulunda ''milyonlarca varyasyonlu'' bir iş icra ediyor.

bu başlıkta 500 entry var ise ve bu 500 entry'nin 480 tanesi memnuniyetsizlik ifadesiyse bu şirket için taşıdığı her 500 yolcudan 480'inin memnun edemiyor diyebilir miyiz? eğer oran bu şekilde olsaydı bu başlıkta 100 entry olmazdı. bir kere de iyi geçen bi seyahatinizi yazın be amına koyayım ya, muavinin hoşunuza giden bi tavrını yazın, erken varmışsanız onu yazın. eleştiri kavramı sizin lügatınızda salt ''olumsuz eleştiri'' midir? siz yaptığınız hangi işi bir otobüs firmasından 5 saatlik yolculuk boyunca beklediğiniz titizlikte yapıyorsunuz a yumuşak götlüler? al bak senelerdir kamil koç'tan başka firma ile yolculuk etmem, yılda en az 40 seferlerine katılırım başımdan geçen olumlu olumsuz olaylar aşağıdadır:

* internet bağlantısı 200 seferimden en az 30 unda yoktu. (var gözükmesine rağmen)
* 1 kez dinlenme tesisinde unutuldum (otobüs yarı yarıya doluydu)(edit: olay susurluk kamil koç tesislerinde cereyan etti, danışmaya plakayı söyledim, kaptan arandı otobüs gerçi çevrildi bu sırada çay ikram edildi, yaşananlar için kısa bir özür dilendi, sayımı zamanında yapmadığı için muavin kaptandan sağlam bir fırça kazandı)
* 10-15 den az olmamak şartıyla mola süresi esnedi >20dk
* 2 kez muavinin ilgisiz ve vurdumduymaz tavrına şahit oldum.
* 1 kez maddi hasarlık kaza geçirdim. (bolu dağından inerken, meşhur virajlı yolda öndeki aracın ani freni dolayısıyla)
* 1 keresinde muavin ikram vermeyi unuttu (vah vah vah)
* 1 kez klimadan üzerime su damladı (kustu diyelim biz ona, ama dilenilen defalarca özür, sırf benim için en yakın mola yerinde durulması, bavulumun açılması, kıyafet değiştirmem, sayemde herkesin çay sigara molası vermesi ve tüm bunlar basit bir su dökülmesi için yaşandı)

bu olumsuz listeyi aklıma geldikçe güncellicem, gelelim olumlulara:

* 200 seferden fazla yolculuğumda ikramda sadece 1 kez sorun yaşadım.
* klima bu 200 den fazla seferin biri hariç hepsinde idealdi.
* bavuluma hiç zarar gelmedi, hiç bavul yerleştirmek zorunda kalmadım
* kaptanın sikinin keyfine mola iptal edilmedi, yolcular altına işettirilmedi, susuz bırakılmadı, midesi bulanan yolcu indirilip refakat edildi, poşet verilip herkesin midesinin bulanması sağlanmadı
* televizyonlar hiç arızalı çıkmadı.
* kulaklıklar hiç bozuk çıkmadı.
* internet bağlandıktan sonra hiç kopmadı.
* ikram isteklerim hiç geri çevrilmedi, höh ayı denmedi, ters hiçbir mimik dahi kullanılmadı.

gelelim muavinlere:

* susurluk dinlenme tesislerinde laptop'um için şarj cihazı temin eden,
* mola süresini sikmeme rağmen, karşılaştığımızda bağırıp çağırmadan ''abi herkes seni bekliyor'' diyen,
* yarı yarıya dolu bir seferde en arka koltukta birlikte fm 2010 taktik alış verişinde bulunduğum,
* kız arkadaşımdan ayrılışımı oturup dinleyen,
* telefon numarasını verip ne zaman sorun olursa arayabileceğimi söyleyen,
* sigara alamayacağım bir molada sigarasını ikram eden, termostan ikimize özel çay koyan,
* bir keresinde bana ücretsiz yolculuk yaptırmış,

iki olayı birlikte yaşadığım/ ayrı ayrı yaşadığım tüm muavin arkadaşlara da teşekkür ederim. siz kurtarıyorsunuz valla şirketin imajını. sonra bu entry update edilecek.

edit1: bu gece balıkesir-istanbul, haftasonu istanbul-kütahya ve ordan kütahya-balıkesir gezisini içeren 3 tane kamil koç biletim var. bu gece benimle aynı otobüse düşebilecek sözlük yazarı olsa ne iyi olurdu mesela.

devamını okuyayım »
16.12.2010 19:57