muphem

  • 463
  • 0
  • 0
  • 0
  • 7 ay önce

fransız bankacılık sistemi

5000 euro nakit çekmek istediğnizde 'tek başınıza bu kadar parayı taşıyabileceğize emin misiniz?' diye sorarlar adama.

bankaya gidersiniz. 5000 euro nakit çekmek istediğinizi söylersiniz. bankadaki görevli ilk olarak; size, daha bir dikkatli bakar. sonra bir defter çıkarır. soruları sessiz bir şekilde sorar ve olayı tam bir james bond havasına sokarak hesap numaralarınızı, parayı hangi banknotlarla almak istediğinizi falan kaydeder. 3 gün sonraki randevunuzda buluşmak üzere bankadan ayrılırsınız.

3 gün sonra randevu saatinizde bankaya geldiğinizde, görevliyle kimselere çaktırmadan bir göz teması kurarak yerinizi belli edersiniz. daha sonra görevli, girilmez olan kapının otomatiğine basarak siz içeri davet eder. içeride, görevliyle biraz ilerledikten sonra o büyük kasaya gelirsiniz. kasanın kapısı açılır ve içeriye girersiniz. sizi bir masaya buyur ederek oturtur. sonra onlarca kasadan birini açarak elinde bir zarfla gelir. daha önce belirttiğiniz banknotlar bir çocuğun parmak hesabı gibi tek tek masanın üzerine konulmak suretiyle görevli tarafından sayılır. sayma işlemini bitiren görevli, sizin saymanızı bekler. siz parayı bir çırpıda sayar, cebe indirisiniz. görevli sizin bu davranışınızı garipseyen gözlerle size bakarak 'tek başınıza bu kadar parayı taşıyabileceğize emin misiniz?' diye sorar. siz içinizden 'yok ebenin amı ali sami' diye geçirirken 'sorun değil' dersiniz. görevli son olarak 'hazırmısınız?' diye sorar. siz coca-colanın sırrını almış bir şekilde bankadan çıkarsınız.

sonra kötü adamlar peşinize düşer. heyecanlı bir araba sahnesinden sonra diye devam edesi geliyo insanın ama hikayenin aslından uzaklaşmayalım. kısacası bu son paragrafa kadar olanların hepsi gerçek.

yani bu ibnelerin hiç mi parası olmamış hayatlarında ben hala anlamadım!

devamını okuyayım »
20.12.2011 01:36