queenisdying

  • 367
  • 0
  • 0
  • 0
  • geçen ay

yekta kopan

ortalıkta yeni bir akım var: bir kesim kendilerinin çok takdir ettiği birinin aleyhinde görüş bildiren herkesi "velet" ilan ediyor. böyle bir varsayım üzerinden algılıyor daha doğrusu bu görüşü.

olum mal mısınız?

sizin takdir ettiğiniz birini beğenmeyen herkes acunkolik, velet mi oluyor?

yekta kopan itici bir karakter, itici bir karakter, itici bir karakter.

müzikten de zerre anlamıyor. açıp bakın spotify listelerine. biraz noir desir, biraz aretha franklin, biraz chopin dinleyen herkesi müzik gurusu sanıyorsunuz. biraz calvino, biraz eco, biraz sartre okuyan herkesi edebiyat gurusu sanıyorsunuz. biraz tarkovski, fellini izleyen herkesi sinema gurusu sanıyorsunuz. işin kötüsü bunun böyle olmama ihtimali aklınıza dahi gelmiyor.

bu mu entelektüel kanaat önderi anlayışınız? 80ler sonunda doğan biri olarak böyle dokunulmazlarım ve çekilmez bir dokunulmazlık anlayışım yok benim çok şükür. iyinin daha iyisi olduğunu, olabileceğini düşünüyorum. kafamdaki entelektüel de "hangi yayınevi hangi külliyatı yeniden basıyor" sorusuyla haşır neşir olmaktan, oscar/akademi geyikleri yapmaktan, son feci bisiklet'li müzik listeleri yapmaktan daha ötede bir yerde duruyor, kimse kusura bakmasın.

yekta kopan harika bir seslendirme sanatçısı. ama şu adamı da büyük entelektüel diye lanse edip komik duruma düşmeyin. zira bunu söylerken takındığınız tavır tam da o 2000li çocukların, acunkolik kesimin üstüne sinmiş olan tavra denk düşüyor.

bildiğinden çok daha fazla şeyi biliyor gibi görünmeye çalışan herkes gibi yekta kopan da itici biri.

devamını okuyayım »