sadece optum

  • 381
  • 7
  • 3
  • 0
  • 4 gün önce

bir kadın için çabalamayan erkek

insan, değer verdiği veya paylaşmayı önemsediği kişiler için emek verir, anlamaya çalışır, gidişatı değerlendirir, yeri geldiğinde beyan eder; farklılıkları, acayiplikleri kendi nazarında ortaya koyar. karşı tarafın görüşünü de bu minvalde alır ve düzeltmek için atak yapar. tam da bu noktada, hareketsiz kaldığını, yani karşı tarafın ayıkmadığını, durumdan rahatsız olmadığını anlarsa ilk silkelenmeyi burada yaşar ve bağın kendi için önemini sorgular.
sonrasındaki gelişen aksiyon mekanizmasında zihin hep ilk sarsılma noktasına geri dönecek olup karşı tarafın durumundaki toparlanma, kişiye de ilişkiye bağlılık noktasında ciddi emareler sunar. ilişkilerde ilişki ciddi bir önem arz eder, hele ki, birbirini yeni tanıyıp birbirine alışmaya başlayan bireylerde, duygusal bağın mihenk noktalarından biridir. buradaki ufak detaylar karakterler hakkında bayağa fikir verir ve kişilerin uygunluğu hakkında da önemli sonuçlar sunar.
sevgi, saygı, hürmet ve bağlılığa binaen uygunluk noktasında iletişim bozukluğunun da baş göstermesi diğer öncülleri yerle yeksan eder. çoğunlukla da buradan kaynaklanıyor, bağlılığın zayıflamasına giden yol ve daha önce bahsettiğim ilk silkinmede eşlerden birinin duruma dair farkındalığının olmaması, sonradan defalarca ufaktan ufağa uyarılmasına rağmen duruma kayıtsız kalması sonucunda kopmalar baş gösteriyor.
diğer yandan, yanlışa yanlışla gitmeyen her rasyonel birey de, ilk hatanın sonunda çizgisini belirleyip fonksiyonu diğer tarafa net bir şekilde anlatıyordur. bak sevdiceğim, güzellikler abidesi, senin verdiğin girdiye göre fonksiyon böyle çalışır, tamam sende farkında değilsin, istemezdin böyle olmasını ancak; benim açımdan olaylar böyle işliyor ki, bende seni anlamaya özen göstermeye çalışıyorum ve şöyle bir girdi versen fonksiyonun sonucu daha olumlu bir sonuç verecek. anlaştık mı? nihai olarak bu konuşma ve olayların aramızda bir daha geçmemesini istiyorum. aksi halde, ilk fonksiyonun çıktısını alırsın aktarımını yaptıktan sonra hala ben piremsesim, benim dediğim olacak veya neden böyle oldu ki, ben hiçbir şey anlamadım diyen kadına karşı da topuklamak tarafların selameti için en doğru yoldur.
hayat, doğru insanlarla iyi niyet çerçevesince buluşulduğunda daha da anlam kazanıyor. unutmadan, davul bile dengi dengine çalıyor. benzer kültürden, zeka anlayışından, sosyal çevrelerden gelmiyorsanız, sevgi, anlayış ve muhabbet yitip gidiyor.

devamını okuyayım »
08.03.2018 02:36