sayid jarrah

  • baldan tatlı (633)
  • 996
  • 2
  • 1
  • 0
  • 4 gün önce

source code

güzel bir film. daha önce bir çok filmde kullanılan hoş bir kaç fikir üzerine kurulu, ancak direkt bir filmle karşılaştırmak doğru olmaz. ayrıca vera ve michelle'in güzel bakışları için bile izlenebilir.

--- eyyorlama ---

film boyunca çok az mekanda, neredeyse hep aynı sahneyi defalarca izlememize rağmen çok zevk aldım. bu açıdan iyi kotarılmış bir film. oyunculuklar da kesinlikle göze batmıyor. gönül rahatlığıyla başarılı diyebilirim.

malum öpüşme sahnesinde filmin bittiğini düşündüm. ancak daha ilginç bir finalle bitti film. finali de bana göre çok açık. eleman program sayesinde defalarca trene gidip patlamayı çözmeye çalıştı ve hepsinde öldü. her gidişini yeni bir boyut olarak değerlendirirsek hepsinde öldü. son gidişinde ise bombayı durdurmayı başararak yeni bir boyut yarattığını düşünüyorum. yeni boyutumuzda trendeki patlama hiç olmadığı ve dolayısıyla source code denen dalgametre hiç kullanılmadığı için ne programı yaratan doktorun ne de yüzbaşının goodwin'in izlediğimiz olayları yaşaması mümkün değil. onlar, sean'in öldüğü boyutta kalıyor. diğerleri yeni boyuttaki doktor ve goodwin. öğretmenin yerini alan adamımız, yeni boyutta, olayları yaşamamış goodwin'e mesaj atıyor ve böylece programın aslında çalıştığını, bir gün işe yarayacağını söylemiş oluyor; ki film, programın ilk kez denendiği ve başarılı olduğu boyutta geçiyor.

kısacası filmdeki doktor ve yüzbaşı, programın farklı boyutlar yaratabilecek güçte olduğunun farkında değiller. yeni boyuttaki goodwin'e gelen mesaj, daha program hiç kullanılmadan bunu kanıtlamış oluyor.

--- eyyorlamam bu kadar ---

devamını okuyayım »
22.11.2011 00:01