selimmm

  • mangal yürekli rişar (502)
  • 749
  • 33
  • 15
  • 3
  • dün

türk kızlarının kibar erkeklerden hoşlanmaması

arthur schopenhauer şöyle söyler; "kadınlara aşırı bir saygı ile davranmak tek kelimeyle gülünçtür ve böyle bir şey bizi onların gözünde küçük düşürür." der. erkeklerin, kadınların kalbini kazanması için onlara tony montana gibi mi davranması gerekir yani? bence evet, çünkü kadınlar nazik ve kibar erkekleri itici bulurlar. masaya yumruğunu vuran maskülen, erkekleri benimserler. şiddet etğilimleri gösteren, cahil hatta kendisini sevmeyen erkeğe bağlanırlar ve daha sonra da bunlardan yakınırlar. yakınmalarına rağmen yine de vazgeçemezler. işte kadınlar bu yüzden hayvani güdülerini harekete geçiren vahşi erkekleri severler. çünkü ilkel duygularını korurlar. sebebi güçtür.

bir erkek, kadına nazik davrandığında korkak ve zayıf addedilirken, kadınlar bir erkeğe nazik davrandığında erkeğe asıldığını düşünüyorlar. jean paul sartre'nin dediği gibi "toplum tedavisi olmayan bir hastalıktır." kadınlara iyilik nezaket yaramıyor arkadaşlar. bizleri küçükken kandırmışlar. biraz aklınız varsa makyavelist olun. gelişmemiş toplumlarda incelik, nezaket, kibarlık itibar görmez. kadınlar ise kurnazdır ve üzülerek söylüyorum ki kurnazlık bu topraklarda zeka zannediliyor. son olarak şunları yazıyorum ve bırakıyorum..

"erkekteki zeka eksikliğinin kadınlara bir zararı dokunmaz; doğrusu fevkalade bir zihni üstünlük, hatta deha, anormallik olarak kadınlar üzerinde olumsuz bir etki bile doğurabilir. bu sebepten ötürüdür ki kadınların sık sık budala, çirkin ve kaba saba bir erkeği, iyi eğitilmiş, zihni nitelikleri yüksek, nazik bir erkeğe tercih ettiğini görürüz. "

arthur schopenhauer, aşka ve kadınlara dair

devamını okuyayım »