smokinle kopruden atlayan adam

  • 2170
  • 5
  • 2
  • 0
  • 3 gün önce

bir kadın için çabalamayan erkek

hoşlanmaması, istememesi, düşünmemesi, sevmemesi, ilgilenmek istememesi, başka kadınların olmasıyla katiyen alakası yoktur. katiyen.

insan doğasında şöyle bir şey var bu kesin; bir insana çok fazla emek verirseniz bir noktadan sonra umrunda olmamaya başlarsınız.

şimdi güncel hayattan örnekler vererek kanıtlayalım;

- çocukken hep peşinizden koşturan anneniz bile evde su isteseniz kıyamaz getirir vs, bu hazıra alışmanın sonunda anne kendini çekerse öyle olmasını istemeye devam edersiniz fakat öyleyken de annenizin görevi buymuş gibi gelir. fakat bazen teşekkür bile etmezsiniz. görev halini alır. anne kendini çekmezse çocuk ağır şekilde istismar eder sürekli başka şeyler ister.

- çevrenizdeki ortamlarda "ben yaparım", "ben ederim" diyen insanlardan hep bir şey istenir, çünkü onlar yapıyordur. insanlar istismar ederler ve etmeye devam ederler. çünkü o kişi zaten yapıyor, "gene yapar ben ne kaldıracağım götümü" derler. sonra o kişi değerli olabilir mi? olabilir fakat ekstra bir değer katmaz kendisine bu yaptıkları. daha kötüsü alıştırdığı iyilikleri yapmadığı zaman kötü olur.

- iş yerinde bir işi başkalarına göre hızlı yapıyorsanız( doğru da olmakla beraber) herkes mutlu olur temponuzdan. diğer çalışanlar, yöneticiniz hepsi mutludur. olur da bir gün canınız sıkkındır, uykunuz vardır, insanlık hali yavaş yaptınız, ya da hata oldu. kesinlikle "sende performans düşüklüğü" var diyeceklerdir. halbuki diğer çalışanlarla aynı hızdasınızdır, sadece "olağan siz" değilsinizdir. yöneticinin uyarmasına kadar gidebilir, bahsini kesinlikle açacaktır (burada gençlere bir mesaj olsun; iş yerinizde gerçekten götünüzü yırtmayın, çok da savsaklamadan yaya yaya çalışın, aşağı yukarı herkesle aynı tempoda yani. yoksa dinlenmek istediğiniz bir gün gelir ve yapamazsınız. ve sizi temin ederim o gün gelecek çünkü insansınız).

kadın-erkek ilişkileri böyledir (istisnaları geçiniz). başta erkekle kadın birbirinden hoşlansa bile erkeğin çok koşturması, çok çabalaması kesinlikle kadını soğutacaktır. hatunların efendi adam yerine piç tercihi gibi basit bir konuya indirmemek gerek ama gerçekten sizin için ne kadar önemli olsa da basit bir konu, çok basit ve bunu açıklamıştım daha önce mevzubahis konuda. (bkz: #45922549) koşturan insanın değeri kalmaz çünkü güçlü değildir, güçlü olan (karakter olarak) kişinin başka imkanları ve başka hayatı olduğundan umursamaz, hayatını tek bir şeye endekslemez(kadın olur, iş olur, araba olur) ve güçsüzler tercih edilmez.

devamını okuyayım »