sosyal filozof

  • 87
  • 4
  • 0
  • 0
  • 2 hafta önce

mesajınız var yeşili

geçen bir baktım yanıyor. böyle ışıl ışıl, yeşil mi yeşil...

butona bastığımda ekşisözlük'ten gelen bir mesaj ve "selam," şeklinde bir giriş görebildim. lan son zamanlarda nasıl bi yoksunluk içerisindeysem, birden iş teklifi geldiğini falan düşündüm herhalde, elim ayağım tutuştu.

o 1-2 saniyelik mükemmel zaman diliminde kafamda net bir şey çizmemiştim muhtemelen ama "yazılarınızı oldukça kaliteli buluyoruz, yarın gelin ofiste maaşlı yazmaya başlayın," gibi bir otomatik düşünce mi geçti, moderatörlük teklifi mi hissettim; o sırada zihnimde ne oldu ne bitti belli değil. son günlerimdeki buhrandan ve yoksunluktan olacak, o "selam" girişi öyle samimi gelmiş ki, bütün bu düşünceler eşliğinde mesajın devamını hevesle açtım. hızlıca göz gezdirdim. ilk olarak ikinci paragrafın sonu gözüme çarptı. entry'lerinize daha fazla yer verelim falan. heyecanım tam zirveye ulaşmıştı ki, yarım saniye sonra falan trajikomik gerçek yüzüme çarptı ve boktan hayatıma geri döndüm.

şu kötü günlerimde beni anlık olarak uçurup yere çakarak hayatıma renk katan ekşi sözlük yönetimine teşekkür ediyorum. bu devirde selam vererek giriş yapan yazar kalmadı. "ulan bu sefer ne çeşit bi küfür kaydılar acaba" diye açıyoruz mesaj kutusunu. sıçtığımın sözlüğünde herkes hipertansiyon amk.

devamını okuyayım »