tajima

  • 36
  • 0
  • 0
  • 0
  • 2 ay önce

lazerle göz ameliyatı

gözlükle geçen 18. seneden sonra olup, kurtulduğum ameliyat.

ameliyattan önce gözlerim sol 4,75 uzak - 0,75 astigmat / sağ 4,75 uzak - 0,50 astigmattı.

bursa'da yaşıyorum, açıkçası en zor olanı iyi bir hastane ve doktor bulmak. bursa için internette düzgün ve bilgilendirici hiç bir yorum bulamadım desem yeridir. bursa göz hastanesinde bülent köse'ye gittim bende. internette öyle iyi doktor, böyle süper doktor diye yorumlar vardı ancak ben sahte hesaplarla yapıldığını düşünüyorum. 50 lira ödeyip, ayrıntılı muayeneden geçtim. kornea kalınlığım 510 çıktı, en son hoca ile görüştüm, baktı sana i-lasik(3000 lira civarında) yapmam ben, smile (7400 lira) olucaksan yapalım hemen dedi.

açıkçası bana çok ticari geldiğinden, aldım muayene evraklarını çıktım. ailem ankara'da yaşadığından ankara'daki hastaneleri araştırdım ve kudret göz hastanesinde karar kıldım. biraz araştırdım, başhekim yardımcısı seda mütevelli'de karar kıldım. asistanını aradım, muayene evraklarını göndersem hocaya gösterebilir misiniz? ona göre geleyim o kadar yoldan dedim. saolsun yardımcı oldu hocaya göstermiş, gelsin hallederiz demiş oda. işten cuma günü için izin aldım. atladım gittim perşembe iş çıkışı.

cuma günü sabah 10:30'da gittim yine muayene oldum. 64 tl ödeyip, klasik testleri oldum, 1 saat kadar sürdü. seda hanımla görüştüm bir sıkıntı olmadığını i-lasik ile yapabileceğini söyledi. çok samimi ve güvenilir birisi gerçekten. hiç düşünmedim bile, dedim olacağım. fiyat olarak 2750 tl dediler. eğer nakit öderseniz %10 indirim yapıyoruz. toplamda 2475 liraya patladı bana ama aldığım fiyatlar arasında en iyisiydi diyebilirim. öğlen 13:30'a ameliyat saati verildi. 12:30'da gelmeniz lazım dediler. baktım 45 dakikam var, acıktımda hemen aspavanın yolunu tuttum. karnımıda ssk ile bir güzel doyurup, ameliyata hazır hale geldim. çok detaylı anlatıp sıkmak istemiyorum standart prosedür zaten defalarca anlatılmış. 15 dakikada ameliyat bitti, bir çıktım pırıl pırıl görüyorum. seda hanım kontrol etti, sorunsuz gözüküyor, damlalarını al eve git yat dedi. yarım saate kadar batma ve ışık hassasiyetin başlayacak dedi. öyle de oldu. daha yoldayken hafa kapalı olmasına rağmen çok rahatsız etti gün ışığı, güneş gözlüğümü taktım, arabada uyuklamaya başladım bile. 3 tane sakinleştirici verdiler ondan kaynaklı muhtemelen. eczaneye gittim damlaları aldım. eve gittim damlattım 3 gibi kafayı bir vurdum 9-10 gibi kalktım. batma bitmiş gibiydi. ve mükemmel biçimde görüyordum. telefon ışığı biraz rahatsız etti ama gece 12'den sonra televizyonun karşısına geçip izledim bile =)

ertesi gün sabah 10'da randevum vardı. kardeşim bıraktı arabayla, yine muayene etti doktorum ve hiç sıkıntı yok dedi. sadece sol gözüm kızardı, ameliyatta baskıdan dolayı oda 2 haftaya geçer dedi. 1 hafta sonra gel bir ölçelim numaralarını dedi ama ben pazartesi günü gecesi bursa'ya döneceğimden tamam pazartesi gün gel dedi.

cumartesi ve pazar günümde hiç şikayetim olmadı. sanki daha önce hiç gözlük, lens kullanmamış gibiydim. sadece damla saatlerini çok kaçırıyordum onuda medisafe diye bir uygulama indirdim. saatleri ve ne kadar süreceğini girdim. telefondan hatırlatıyor daha kolay oldu.

pazartesi günü muayeneye gittim sol göz 0 uzak - 0,25 astigmat / sağ 0,25 uzak - 0 astigmat çıktı. 3 aya kadar komple sıfırlanabileceğini söyledi doktorum.

bugün 6. günü ameliyatın üstünden geçen ve oldukça mutluyum. sürekli bilgisayarda çalışıyorum ama monitör ışığı da rahatsız etmiyor. hiç güneş gözlüğü kullanmadım, ameliyat günü haricinde.

velhasıl kelam, ankara'da veya civar illerde yaşayıpta, hastane doktor arayışında olan varsa gönül rahatlığı ile kudret göz hastanesini ve seda mütevelli'yi tavsiye ederim.

zamanla editlerim bu entryi de. merak ettiklerinizi sorabilirsiniz özel mesajdan.

1. ay edit: her şey problemsiz, sol gözümdeki kırmızılık bitti. gözyaşı damlasını kullanmaya devam. saatleri kaçıyor çoğu zaman ama damlatmadığımda da rahatsız edici bir kuruluk yok. 2. haftada hafif odaklama sıkıntım vardı. hatta şu siteden indirip a4'e bastığım bir göz testi var onu uyguladım. http://www.besoptik.com/uzak-okuma-testi/ 20/20 dekileri okuyamadım desem yeriydi. ancak şu an 20/20 hatta 9. satırdakileri bile okuyabiliyorum. mart ayı gibi tekrar ankara'ya gidip bir kontrol'e giricem bakalım. gerçekten insanın yaşam kalitesini yükselten şeylerde bir numara. gözlük taktığımı bile unuttum desem yeridir. korneanız filan uygunsa yaptırın gitsin.

6. ay edit: hiç bir sıkıntı yok. yaptırın korkmayın. dövizle askerlikten sonra ödediğim en mantıklı para.

devamını okuyayım »