the nights of wonder

  • azimli
  • mangal yürekli rişar (502)
  • 1103
  • 17
  • 2
  • 0
  • 6 gün önce

menemen yaparım yanına da çay demleriz diyen kadın

yıllardır sol framede ara ara gördüğüm, gördükçe de sinir olduğum kadın. ya ben açık konuşacağım,

çay edebiyatınızı sikmek istiyorum artık ben sizin, bir de bunun yanına menemeni ekliyorsunuz bok var gibi. çok net bir şekilde siz kadın değil anne istiyorsunuz. hayatınızdaki kadınla birbirinize bir sürü şeyler öğrettiğiniz hatta beraber bir sürü şey öğrendiğiniz bir hayatı hayal etmiyorsunuz, dünyayı gezdiğiniz ve farklı ufuklara yelken açtığınız ve sizi duygusal açıdan hep etkisi altında tutan bir kadın istemiyorsunuz. ruhunuz ölmüş, siz anne istiyorsunuz. üstü başı patates kızartması kokan, evde oturup çay demleyen, akşamları oturup beraber televizyonda dizi izleyeceğiniz sıkıcı ve boktan hayatınıza eşlik edecek bir kadın istiyorsunuz. şu çay-menemen kafasını yücelten tayfa "bir gece de dışarı çıkalım, sabaha karşı eve sarhoş gelip sevişelim." diye bir şeyi asla kafasından geçirmez mesela, sıkıcı boktan hayatlarını yüceltip duruyorlar. bu çay-menemen muhabbetleri de parasızlıktan falan değil sakın yanlış anlamayın, gidip 3 bin lirayı bi telefona verecek kadar paraları vardır fakat beraber olduğu kadını farklı bir restoranda yemeğe çıkarıp 100 lira hesap ödeyecek paraları yoktur. hayır yıllardır kendimi zor tutuyorum fakat bu tayfa artık kontrolden çıkmış durumda. çayını iç, menemenine ekmeğini ban fakat farklı dünyalara da bir gözat lan en azından, belki farklı şeyleri de seveceksin. kadın bir şeyler araştırsın bak bu akşam da evde menemen yerine şurada şöyle bir şey varmış deneyelim mi desin, sen git o akşam survivor izlemek yerine beraber olduğun kadına daha önce denemediği bir şey öğret.

tamam uyku sersemi çok da güzel ifade edememiş olabilirim kendimi fakat şu çay-menemen edebiyatınızdan gına geldi artık. hayır çay demleyek diyen bir kadın ile "bak şöyle bir bira varmış gel onu deneyelim" ya da "şöyle bir kahve var bak sana onu deneticem" diyen kadın bir olur mu? iyice deli gibi bir şey oldunuz lan siz. sizin yaptığınız menemene de ben ekmek banmam söyliyim. şu ülkede varoşu ve vasatı övmek prim yapıyor resmen. bakın fakirlik demiyorum, parasızlık çok çok farklı bir mevzu. ben böyle yaşayan insanlara köylü, vasat, varoş falan demiyorum; bunu yüceltip buradan kendini kimliklendirmeye ve tatmin etmeye çalışan ayrıca bunu yaparken de diğer kadınları kendi vasat dünyasında aşağılayabildiğini zanneden emmi zihniyetli herifleri hedef alıyorum.

hiçbirimiz aristokrat falan değiliz fakat şu çaya menemene anlam yükleyen kasabalı kafaya da bir dur demek lazım. ayrıca 40-50 yaşındaki nesilden bahsetmiyorum, 20-30 yaş arası genclerden bahsediyorum, şimdi bu tayfadan biri çıkıp "sen benim anamın babamın çayıyla menemeniyle nasıl alay edersin?" deyip duygusal mastürbasyon yapmaya kalkar, onun da önüne geçmiş olalım.

edit: oa böyle destek, bu kadar mesaj beklemiyordum, teşekkürler.

devamını okuyayım »
19.09.2016 03:35