uykufelci

  • 515
  • 0
  • 0
  • 0
  • 3 ay önce

protein tozu

protein tozu nasıl üretilir? :1,2, 3

bir de bazı markalar alibaba.com gibi sitelerden toptan peynir altı tozu alıp kendi ambalajlarına koyup paketliyorlar.
1, 2, 3, 4, otomatik protein tozu paketleme makinesi
peki bunlar hangi şartlarda üretiliyor? denetleyen kim? gnc , protein7, hardline nutrition gibi satıcılar orijinal ürün mü satıyor?

açıkçası ilk kez bu ürünleri kullanacaklar sahte olanları anlayamazlar. çünkü gerçek tadından ve ambalajın nasıl olduğundan haberleri yok. gerçi bazen öyle bir tatlandırıcılar katıyorlar ki hiç anlayamazsınız. bir de türkiye'deki çoğu ürün sahte. bunu medyadan ve toz yüzünden hastaneye giden hastalardan anlayabilirsiniz. bir kaç sene önce yoğun bakımda görevli bir hemşire ile konuştum; genç biri gelmiş; protein tozundan dolayı yoğun bakıma almışlar. saçma geldi bana; anlattım, ben de kullandım zamanında zararı olamaz dedim. meğer kullandığı toz sahteymiş. sipariş verdiğiniz ya da oradan buradan aldığınız ürünler sahte olabilir.

bazı sitelerde optimum nutrition sahte muhabbeti dönüyor: 1, 2, 3, sahtesini ayırmak için
sahte sporcu gıdaları
dünyadan haberler: hindistan'da yakalananlar
gnc, target, walgreens ve walmart'ta sahte supplementler yakalanmış

zaten denetim ve spor konusunda gerideyiz. örneğin sahte bal, halen devam ediyor. sporcular iyi yetişemiyor, imkanlar kısıtlı. böyle olunca supplement sektörü gelişemiyor. bu nedenle distribütör firmalar ortaya çıkıyor; bu firmalar yüzünden rekabet gereği tüketici, yurtdışından ürün getiremiyor. sadece doktor raporu olanlar ve milli sporcular gümrükten ürün geçirebiliyor. getirebilsek bile görüyorsunuz dünyanın her yerinde sahte ürün var.
durum karışık; orijinal olduğundan %100 emin olmadan bu ürünleri kullanmamak gerekiyor.
veyahut evde yapılabilir: 1, 2, 3 size kalmış.

devamını okuyayım »
26.06.2015 00:09