wednesday

  • 3916
  • 3
  • 1
  • 0
  • 6 gün önce

baskı altındayız

adam gibi tepki verip, toplumu ikna edip baskıdan kurtulmak yerine, saçmalayarak marjinalize olup ciddiye alınmamayı tercih eden tuhaf insanların metni.

can güvenliği işin komediye kaçan tarafı, söylenmiş zaten, doğru. yine de, sırf böyle saçma insanlar var diye, birçok insanın istediği kıyafetle üniversite eğitimi alma hakkını yanlış bir talep olarak görmemek lazım. elbette böyle dile getirilince alenen bir siyasi tutum görünüyor. ama velev ki siyasi olsun, hak haktır.

güvenlik görevlileri türbanlı bir kızı dövebilir demişler. dövmez, sadece engeller. zorla girmeye çalışırsa ve o güvenlik görevlisine rektör "almayacaksın" dediyse, güvenliğin iki şansı vardır: 1) türbanlı kızı içeri alıp işten atılacak 2) türbanlı kızı ite kaka engelleyerek durduracak.

başörtülü diye tezgahtar mal satmıyormuş. e, o kadar türban karşıtı olacak da, türban karşıtı tezgahtara denk gelmeyecek misiniz? mağaza müdürüne şikayet edersiniz olur biter. her şeyi de haşim kılıç'tan beklemeyin. ayrıca hayatımda ne duydum, ne gördüm böyle bir olay.

"herhangi biri üsküdar vapurunda başımızı açmak isterse ona tercihlerimize karışamayacağını söylemek için elimizde hiçbir kanıt yok."
bunu söyleyebilmek için yasalar hakkında hiçbir şey bilmiyor olmak lazım. üsküdar vapuru kamu binası değildir. saçmalamayın bir zahmet.

devamını okuyayım »
23.10.2008 12:12