zdreams

  • 356
  • 3
  • 2
  • 0
  • 3 gün önce

perfetti sconosciuti

bir italyan filmi. açıkçası ben ilk cezbeden tarafı bu oldu. sonra sözlükteki "tek mekanda geçiyor" yorumlarını görünce bi acaba dedim ancak merak daha üstün geldi bi de ben bakayım nasılmış la başladım.
--- spoiler ---

şöyle bir masaya baktığınızda her birinin ayrı bir sırrı var büyüklü küçüklü, zararlı zararsız. ve her birinin kurulu bir düzeni*bile isteye kendi kurdukları nispeten norma yakın bir hayatları var. ancak o hayattan hiçbiri memnun değil, acabaları var, kaçamakları, bahaneleri, neden olmasınları. ve işte bu noktada başlayan gizleri, gizli işleri. masada nispeten bianca, rocco ve peppe daha dürüstler. bu aslında başkalarına karşı olduğundan değil kendilerine dürüst kalmışlar. buna karşılık her yanlışa müdahale eden, ben bilirimle gezen terapist eva, dışadönük yaşayan, içim dışım bir diye dolaşan cosimo, birbirine hayatı sıkıcılaştıran, sevgiyi dışarda arayan carlotta ve lele çifti dejeneresyona uğramış, bu bozulmayı normalleştirerek hayatlarına sanki bir şey olmamışçasına devam edebilmiş insanlar.
bu noktada sanırım film bize de soruyor en önemli soruyu "sen kimsin?" neyse ki film twist yapıyor da yere çakılmaktan kurtuluyoruz kafamızda asılı türlü sorularla.
--- spoiler ---

devamını okuyayım »
28.06.2017 12:46