zhang

  • azimli
  • hırçın golcü (280)
  • 8289
  • 23
  • 5
  • 1
  • bugün

hatırladıkça iç burkan garibanlık anıları

bu akşam yaşadım, şahit oldum.

çok yakınım olan bir öğretmen, çok parlak bir öğrencisinin olduğunu, ancak ciddi sıkıntılar yaşadığını söyledi ve yardımımı istedi. anne baba boşanmış, baba hayırsız, anne kendi babasından kalan 400 tl emekli aylığı ile hayata tutunmaya çalışıyor. normal şartlarda yaşanamayacak bir çatı aralığında oturuyorlar. kızımız 5. sınıf öğrencisi. 5 yaşında da bir erkek kardeşi var. ikisi de feci çelimsiz, çünkü doğru dürüst beslenemiyorlar. kızımızda bir de kemik rahatsızlığı var, bazı eşyaları ortopedik olmak zorunda. anne çocukları için çırpınıyor ama nereye kadar?

biz dar çerçeveden bir miktar topladık ve bu akşam öğretmeni, annesi ve yavrumuz ile girdik bir avm'ye, hem ihtiyacı olan türden giysileri aldık, hem de kendisinin hoşuna giden cicili bicili giysilerden. küçük kardeşinin mesela 3 çift çorabı varmış, varın hesap edin. epey bir ihtiyaç giderdik. kızımızın başı ağrıyordu. meğer banyo yapmış annesi, saç kurutma makinaları olmadığı için tam kurumadan çıkmışlar. küçük ve önemsiz gibi duruyor ama, özellikle kız çocukları için saç kurutma makinası şart. bir yorgan varmış evde. artık hasta olan örtüyor, ötekiler üstlerine başlarına geçirdikleri şeylerle yatıyorlar. durum pek parlak değil yani...

şu an için ihtiyaçların neredeyse yarıya yakınını gidermiş durumdayız. ancak yorgan, yastık, battaniye, elektrikli ısıtıcı, havlu, bornoz, saç kurutma makinası, ütü, elektrikli su ısıtıcısı, tabak, tencere vs ihtiyaçlar acil düzeyde. hayati olanları söylüyorum. hadi tabak tencereyi bir milyonculardan idare ettik ama sağlıklarını muhafaza adına gerekli olanları bir an önce temin etmek istiyoruz. bakımsızlıklar bir deri bir kemik yavrucaklar.

devamını okuyayım »