• istanbul kavacık'ta bulunan kasap&restoran. etleri bir ay dinlendiriyorlarmış. dükkanın içinde camekanda görülebiliyor dinlenen danalar, götü yaymış oturuyo ibneler.

ilk gidişimde kemikli bir biftek çaktılar beğenmedim ama tadımlık meşhur bir köftelerinden getirdiler, baya güzeldi. ondan ısmarlamadığıma pişman oldum. hem daha ucuz da olurdu.

günümz itibariyle en az 30 tl ile çıkılabiliyo mekandan, güzel bir şey seçeyim derseniz 50-60'ı görür adam başı. eti camekandan seçmek güzel oluyor.

bi de çılgın bir hardalları var, bunlara özel değil ama şimdi adımı unuttum. onu güzel yapıyorlar işte. hani böyle ağızda patlayan hardal.

kavacık'ın ciks lokantalarından biri derim ve giderim. .
  • (bkz: seyfi paul) gibi ismi vardır.
  • fakir insanın nusr-et idir. etler çok başarılı, özellikle dinlendirilmiş olanlarda ayrı bir lokum kıvamı var. tek problemi türkiyede fakir insanların eti çok pişmiş sevmesi sebebi ile sürekli bir "bu et az pişmiş" diyerek içeri gönderilen etler görüyoruz.
  • kasap olarak kullandığım iyi niyetli ama hiç de ucuz olmayan steak house. yoklukta gideri var.
  • şaşlık konusunda kimsenin eline su dökemeyeceği mekan. net.
  • az once kenan imirzalioglu'nun girdigi mekan.
  • şaşlığı çiğ alıp paket yaptırırsanız, porsiyonu 17 tl olan mekan.
  • şaşlığın tanesinin 22 tl'ye çıktığı mekan. efsane hellimli köftesinin tanesi 4 tl'dir ve iyidir. 3 şaşlık, 2 hellim köfteye 74 tl verdim.salata bira derken akşam yemeği maliyetimiz evde 110 tl'yi buldu. dışarda yesem daha iyiydi amk.
  • pişmekte olan ete hile karıştıran mekanlardan biridir.

diyecekler ki niye?

et o ızgarada pişmeden önce, eritilmiş kuyruk yağı sosu ile bi güzel ızgara yağlanmaktadır. dolayısıyla etin contalanan, ya da karamelize olan ızgara ile temas eden yüzeyinde bol yoğunluklu hoş bir aroma oluşmaktadır.

bu nedenle yediğiniz et kolpa mıydı yoksam bir sanat eseri miydi anlaşılamamaktadır.
  • sadece dışarıdan güzel görünen, içerideki etlerin sergilenişi falan havalı olan fakat lezzetten zerre anlamayan bir mekandır.
hesabın var mı? giriş yap