• tuhaf falan olmayan, efemine hiç olmayan kıyafettir.

bisikleti performans amaçlı kullandığınız zaman aero forma ve taytın önemini anlarsınız zaten.

pedli taytın önemini de bisiklet üzerinde ciddi vakit geçirdiğiniz zaman anlıyorsunuz. zaman zaman pedli tayt tek başına yeterli olmuyor, bu durumda daha gelişmiş bir ped ve chamois krem desteği alıyorsunuz.

ayrıca bisikletçi giyiminde vazgeçilmez parçalar olan kask, gözlük ve eldivenin öneminden de bahsedebilirim dilerseniz.

önyargılı olmak kötüdür.
  • fazla iddialıdır.
  • bisiklet oldum olası sıra dışı, özgürlükçü bir araçtır. muhafazakarlar genelde bisiklet binenleri sevmez, ötekileştirir. gücü sembolize eden motorlu araçlardır, genelde de otomobildir.

bu kadar büyük ön yargının üzerine kıyafet tuz biber eker. bu şahıslarda erkeklik olgusu o kadar pamuk ipliğine bağlıdır ki, bir tayt giyseniz öteki tarafa geçiverirsiniz maazallah.
  • efemine ne lan? adeta taş gibi hatuna dönüşüyorum o taytı giyince.

canım, bir cumartesi 2500-3000 metre toplam irtifa yapınca gelip tekrar yaz. bekliyorum. o kadar zor değil. "gözünde büyütme"
  • "geylerin bisiklet tutkusunun asıl sebebi zaten bu kıyafetler. o cıvıl cıvıl taytlar sarı sarı gözlükler resmi marangoz kıyafeti olsaydı bu sefer o bisiklet tutkunu homoların hepsi birden marangozluğa gönül verirdi" yazmış arkadaş. ata sporumuz güreş için yorum yapmayayım ben en iyisi.
  • türkiye'de bu kıyafet ile tecavüze maruz kalındığında mahkeme suçu hafifletecek sebeplerden biri olarak açıklayabilir.

ayrıca (bkz: engelli hayvanlara yardım ediyoruz kampanyası)
  • kıyafet derkeb tepeden tırnağa giyim anlaşılıyor ama vurgulanmak istenen kesinlikle tayt. aktif bisiklet kullanıcısı olarak söyleyeyim; günlük 60 70 küsür km yapinca, göt artık uyuşukluktan kayboluyor. hissetmiyorsun. o yüzden tayt şart. ha ben yol bisikleti kullanmadığım için, taytın üzerine şort giyiyorum ama yol bisikleti kullanırsam bunu da takmam. sonuçta sportif bir ürün ve gerekli
  • hayatı kendi sığ penceresinden bakanların yorum yapması....
  • başıma bir iş gelmeyecekse, kimi aksesuarları da dahil benim de efemine bulduğum kostüm.
    ön yargı değil, çünkü denedim. başta böyle hissettirdi ilk önce ön yargıma küfür edip tekrar denedim, yine aynı. sonra özür diledim tabi kendisinden.
    neyse mesele sadece aerodinamik*olması değil. bu mefhumun bisiklet sporu kadar önemli olduğu bir çok spor dalında aynı durum söz konusu değil mesela.

bir de mesleğim* ve göz zevkim itibariyle bir alet, bir taşıt vs ile yapılan sporlar arasında, kullanan kişi üzerindeyken verdiği fotoğraf da proporsiyon olarak göze hoş gelmiyor bana kalırsa.
    zira bir motosiklet, luge* ya da bobsled(bobsle ıgh)* kıyafetlerinde böyle bir sorun yok.

(edit: anlam)
hesabın var mı? giriş yap