şükela:  tümü | bugün sorunsallar (5)
 • bitcoin e yakın zamanda vergi ya da yasaklama gelmeyecektir. çünkü bitcoini sizden daha çok parasını yurtdışına kaçırmak isteyebilecek devlet büyüklerimiz kullanacaktır. kullanımının azalması işlerine gelmez. hacim ne kadar büyükse o kadar iyidir.
  bir gün ülke içindeki borsalardan yüklü alımlar görürseniz bilin ki bişeyler olacak..
  bu arada: 1) yatırım tavsiyesi değildir. 2)bahsi geçen konu tamamen hayal ürünü olabilir.
 • bitcoin'i somut paraya hala nasıl çeviririm anlamadım.1 milyon bitcoin olsa,neye yarar çözemedim.
 • almak isteyenlerin önümüzdeki günlerde tetikte olması gereken kripto para. yine bir alt yapacağa benziyor, aldınız aldınız. sonrası feza, sonrası pişmanlık. aekmv dediydi dersiniz.
 • "keşke zamanında alsaydım " cümlesinin kullanım oranını arttıran sanal para birimi. bide bunun "mining" olayı var. anlayana kadar canım çıktı.
 • yine boş işler, vakit israfı, bir dolu gereksizlik
 • "people are buying bitcoin because they expect other people to buy it from them at a higher price. this is foolish", the economist.
  ilginç bir şekilde lehte olanlar kadar, aleyhte de yazılanların çok somut argümanları mevcut.

  üstadın görüşünü de okumanızı tavsiye ederim. kripto paralar, bitcoin ve blockchain
 • öncelikle ben dahil kimsenin tavsiyesiyle yatırım yapmanızı önermem. kendi araştırmalarınızı yapın ve kafanıza yatan bir yere yatırın paranızı. bu piyasalar daha çok yeni ve yarın ne olacağı belli olmaz. kaybedince hayatınızı etkileyecek bir miktarı sakın ama sakın yatırmayın. size bir günde paranızın yarısı kadar kazandırma potansiyeli olan şey kumardan başka bir şey değildir.

  ancak bitcoin her anlamda potansiyeline ulaşmış ve misyonunu yerine getirmiş bir para birimidir. daha önce de bahsettiğim gibi onun yerine alternatif ve yenilikçi altcoinlere yönelmek iyi bir tercih olabilir. birkaç tanesini örnek vermek gerekirse:

  wcx
  1 aralık'taki ico ile piyasaya çıkacak ve o güne kadar kayıt olup mail adresini onaylayan herkese 5 dolar değerinde olduğunu iddia ettikleri 50 wcx veriyorlar hakkında birçok söylenti olsa da en azından 50 wcx'i cebe atıp neler olacağını izlemek iyi fikir olabilir. sonradan pişman olmamak için:

  link

  waves
  waves en yenilikçi ve potansiyeli en yüksek kripto paralar arasında yerini aldı. 20 kasımda sitelerini yeniliyorlar ve iddiaları piyasada en hızlı işlem yapılan siteyi yaratacakları yönünde. yatırım yapmak için 20 kasım öncesi iyi bir tarih olabilir. ayrıca 22 kasımda da kore piyasasına açılacaklar. forumlarda en azından kısa vadede değerinin 5 katına falan çıkmasını bekliyor insanlar. ayrıca direkt kendi sitesinden alıyorsunuz ve paralarınızı o sitede leasing adı verilen bir sistemle çalıştırabiliyorsunuz. zaman zaman başka coinler'den hediye falan ediyorlar. incelemek ve kayıt olmak için:

  link

  ripple
  aslında yılların para transfer sistemi swift'in yerine geliştirilen çok daha hızlı bir sistem. büyük bankalar yeni yeni anlaşmalar imzaladılar ve para transferinde ripple'ı kullanmaya başlayacaklar. tanesi şu anda 0.22 cent ancak beklenti 2018 sonlarında 1 doları geçebileceği yönünde. özellikle al sat değil de uzun vadeli yatırımla ilgileniyorsanız hazır fiyatı da uygunken değerlendirilebilecek seçeneklerden biri olabilir. unicredit, ubs, atb financial ve shrb gibi dünyanın en büyük bankaları ripple ile protokol imzaladılar. ve iki gün önce american express'in de sistemi deneyeceği açıklaması yapıldı. ne önerdiklerini incelemek için:

  link

  benim bu işe ayrıdığım bütün para bu üçüne yatırılmış durumda. özellikle waves'ten ve ripple'dan uzun vadede iyi şeyler bekliyorum.

  ancak tekrar yazıyorum ben dahil kimsenin tavsiyesiyle yatırım yapmanızı önermem. kendi araştırmalarınızı yapın ve kafanıza yatan bir yere yatırın paranızı. bu piyasalar daha çok yeni ve yarın ne olacağı belli olmaz. kaybedince hayatınızı etkileyecek bir miktarı sakın ama sakın yatırmayın. size bir günde paranızın yarısı kadar kazandırma potansiyeli olan şey kumardan başka bir şey değildir.
 • çarşamba dan pazara bana net 2000 lira kazandırmış sanal para birimi.
 • günümüzde greater fool theorynin limitlerini zorlayan ilk dijital para. s2x iptalinden sonra basılan tonla sahte para bile 8000 dolar seviyesini kırmasını sağlayamadı. sahte diyorum çünkü gerçek olduğunu ispatlamıyorlar. bitcoin'in kaderinin bitfinex gibi ponzici oluşumların kontrolünde olması canımı sıkıyor. bitcoin core geliştiricileri fonlayan blockstream adlı firmaya bakın. sahipleri, ortakları kim iyi araştırın.

  bir yanda bitcoin pahalı ve hantal kalsın, 5 dolarlık transfer için 15 dolar fee ödemekte sorun olmasın isteyen kodaman bankerler ve onların ponzici uzantıları. diğer yanda mining mafyası bitcoin cashçi tayfa. iki ucu boklu değneğe dönüşmeye başladı bitcoin hikayesi.

  ancak 1200'ün üzerinde dijital para ve varlığın olduğu bu kripto aleminde daha iyi bir alternatif yok mu? elbette var. birden fazla hem de. tecrübeli kriptocular durumun zaten farkında. yeni gelenler de şu son 8 yıllık süreci iyi incelesinler derim. yatırım tavsiyesidir.