• 4. sezon için "hayal kırıklığı" diyenlerin, hayal gücü olmadığını düşünüyorum.
    muhteşem dizi. hatta 1. bölüm en iyi bölümlerinden biri olabilir.
  • şuan 4.5. metal head izliyorum. umarım uykusuzluğuma değer.
  • fikirler güzel eyvallah ama 4.sezon 6.bölüm dışında aşırı fiyaskoydu be kabul edelim.
  • bakış açısı nesiller sonra çok daha övülecek dizi.

star trek geçmişten günümüze bakarken teknolojik olarak neleri günümüze uyarladıysa onlar oldu, ya da o yolda ilerliyoruz.

bu dizinin de ileriye dönük ortaya koyduğu teknolojiler bir bir gerçekleşecek. dizi vizyonuyla birilerine elbette örnek oluyordur, hayal kurdurduruyor, yapma azmi yüklüyordur.

o değil, s04e05 metalhead bölümüyle boston dynamics'e ana bacı sövdürmüştür.
  • 4. sezonu gayet beğendim. yöneltilen eleştiriler de 4. sezona has değil. mesela çok uzun olması vs. onlar her sezondaki temel problem. favorilerim: metalhead ve black museum(film gibiydi be). gayet iyi. aferin.
  • uss callister iyiydi, arkangel idare eder, crocodile ve hang the dj black mirror değil de başka bir dizi seyrediyorum gibi hissettirdi ama güzeldi.

ve fakat metalhead ve black museum çok güzeldi.
  • ışığın yansıması - kalyonlar
    "öleceksek insan gibi ölelim"

tanım: adı tv, telefon, bilgisayar gibi teknolojik cihazların ekranlarına gönderme olan, teknolojinin bildiğimiz masum ve yararlı yanlarının öteki yüzünü anlatan dizi.
  • 4. sezonun ilk 5 bolumu bir caciga benzemeyen ama final bolumu ef-sa-ne olan dizidir. acikcasi o final bolumunde boyle bir orgazmi ben bile tahmin etmiyordum.
    --- spoiler ---

annenin senin kafanin icinde ne isi var yahu?
    --- spoiler ---
  • bence kotu bir dorduncu sezona sahip dizi. tabi toptan kotu degil canim. black mirror'un ilk iki sezonunda olusan beklentiye gore kotu.

--- spoiler ---
    uss callister iyi falan deniyor. ben hic begenedim. dna'dan hafizali snapshot alma falan cok acik ozensizlik. ayrica kadinin 1 dakika icinde santajla level 10 ajana donusup adamin evine girmesi cok kotu akis.

arkangel yaaaaani... bana hitap etmedi diyeyim. baydim izlerken.

metalhead begenilmemis genel olarak ama ben begendim. iyi aksiyon. en heyecanla izledigim bolum oldu.

black museum da fena olmayan bir bolumdu. guzel yapmislar.

crocodile yine begenmedim. cok ozensiz.

hang the dj de fena degil aslinda. kesinlikle ortalama ustu.

3 tanesi icin ortalama ustu diyebiliyorum, bu iyi bir sey. yine de beklentim ne kadar yuksekse iste tatmin olmadim sezondan..

--- spoiler ---
  • 4.sezonu malesef hiç beğenmedim, normal bir dizi olsa fena değil diyebilirdim ama bu gözler ne black mirror bölümleri gördü. o yüzden bu sezon bana göre sınıfta kalmış.

sıralamam şöyle:

--- spoiler ---

1. hang the dj*. bu sezonu bir nebze olsun kurtarmış.

2. black museum. çok gerçek dışı geldiği için ısınamadım. ama yine de diğer bölümlere göre fena değildi.

3. arkangel. konu olarak güzel yerden yakalmışlar, ama içeriği ve kurgusu zayıftı. neler olacağını bölümün hemen başından tahmin ediyosunuz, ve hepsi de düşündüğünüz gibi çıkıyor.

4. uss calister. konu olarak yine oldukça güzel aslında, baya para döküp uğraşmışlar da ama aksiyona bu kadar ağırlık vermeleri... artık sende holywoodlaştırdıklarımızdan mısın black mirror?

5. crocodile. başlarda biraz geriyo ama konuyu işleyişi öeeh dedirtiyo.

6. metalhead. black mirror standartıyla alakası yok malesef. hiç izlemeseniz de bir şey kaybetmessiniz. hatta izlemeyin, dizinin gözünüzdeki değeri düşmesin *

--- spoiler ---
hesabın var mı? giriş yap