• kitap öncelikle büyük yazı karakteri ile dikkatimi çekti. çabuk bitmesine şaşmamalı. konu ise merak uyandırıcı evet ama ben neredeyse kitabın başında sonunu tahmin ettiğim için bitirmek için bitirmiş gibi oldum. kitap tambi 4,99tl'lik hollywood filmi tadında. sanatsal özelliği olmayan ama gözden dökülen bir kaç damlayla bizi etkileyen filmlerden hani. anlık etkilese bile uzun vadede bir şey ifade etmeyen tarzda bir kitap. okumayın diyemem ama okuyun hiç diyemem.
  • (bkz: böğürtlen kışı)
    ismini özellikle kuzey amerikada ilkbaharda aniden oluşan soğuk hava ve kar yağışına verilen isimden alan sarah jio'nun 3. romanı. konu biraz daha derinleşse, olaylar biraz yavaşlasa daha iyi olacakmış hissine kapıldım. yine de okuması kolay bir dram.
  • olay örgüsünü ve anlatımı beğendim. sade, akıcı bir roman. yoğun kitaplardan sonra ara vermeye ihtiyaç duyduğunuz kafam boşalsın seansları için gayet uygun.
  • gerçekten çok akici buldugum kitap. ve okuduğum en güzel hikayelerden bir tanesi. okurken o ani yaşadım, hayal ettim. cok güzel tasvir etmiş sarah jio.

kalbinizin derinliklerine işlenen aciyi, tek kelimeyle nasıl dile getirirsiniz?
  • hikayesi seattle'da geçmesi itibariyle dikkatimi çeken eser..süper edebi değeri var diyemem ama özellikle seattle sokaklarını bilen biri olarak kitabı o gözle okumak heyecan verici..hikaye sürükleyici..henüz yarısındayım; bitirince edit ederim :)

edit: kitabı bitireli baya oldu ama editlemek zaman aldı :) kitap ancak yeşilçamlarda olabilecek bir tesadüfi bağlantıyla final yapıyor..ama yine de kahve eşliğinde okuyabilecek güzel bir kitap olması hatırına olsun fena değildi diyebiliyorsunuz..
  • yeni bir telefon olduğu zannedilebilecek kitap ismi.*
  • bir solukta okudugum kitap.

belki en basindan hikayenin sonunu tahmin ettim fakat anlatimin akiciligi sayesinde soluksuz okunabilecek bir hikaye.
  • kitabının sonundan öğrendiğimize göre, aynı zamanda kitabın esin kaynağı hilary kole parçasının adı.
    (bkz: http://youtu.be/q1xd5cwq1yq)
  • kitap edebi oyunlarla anlatım dilinde kendini çok süslü püslü sunamasa da akıcılığına yorum edilemeyecek cinsten. bir günde başlayıp bitirebilirsiniz.
  • beni sarah jio ile tanıştıran ilk kitap.

güzel ve etkileyici olmasına rağmen sanki biraz daha yavaş ilerleyebilirdi. bu kadar bilinmezlerle dolu ve üzeri kapatılmaya çalışılan bir olayın, böyle kolay ve çabuk çözülmesi inandırıcılığını kaybetmesine neden olmuş. yine de kafanızı boşaltmak için güzel bir kitap. sade, akıcı ve duygusal.

kurgu konusunda başarılı bir yazar olan sarah jio adından çok söz ettireceğe benziyor.
hesabın var mı? giriş yap