şükela:  tümü | bugün
  • neredeyse her akşam dolmabahçe tüneli girişinde yaptığım eylem. biri varmış yokmuş onu da sinyali verdikten çok sonra anlıyorum. olsun diyorum belki bir motosiklet sürücüsü vardır karanlıkta fark etmediğim, belki bir yaya geçer de anlar. çünkü sinyalin sadece arabalar/araçlar için olmadığını biliyorum.

buna acemilik derseniz acemiyim demektir. salaklık derseniz salağım demektir, ben halimden memnunum.
    trafik hayattır!
  • adamlıktır.
  • istem dışı harekettir. dağın başında olsam da sinyal veriyorum. bir nevi şartlı refleks diyebiliriz.
  • ben değilim abi bu. 2 şeritli, tek yön ve boş bir yolda, bırak sinyal verip şerit değiştirmeyi, sağ veya sol şeritten değil, sivaslı gibi direk yolun ortasından giderim. birinin arkadan yaklaştığını gördüğümde sinyali verir sağa yaklaşırım.

bu dediğim uzun yol için geçerli, şehir içinde yolun ortasından aheste aheste gidene çok fena saydırırım.
  • arkasindan sel gelirken, sola dönüs sinyalini veren japondur.

(bkz: https://www.youtube.com/watch?v=2ujn3z1ryck)

8. saniyede ortaya cikan arabanin sinyalini görebilirsiniz...

dikiz aynasindan gözgöze geldigim adam sinyal vermeden üstüme kiriyor, elin adami tsunamiden, selden kacarken sinyal veriyor... medeniyet dedigin bu olmali.
  • bunu yapan kişiye acemi diyenlerin çoğu eminim sağda solda avrupa bambaşka abi yaa, türkiye'de insanlık mı var tarzında konuşuyordur. işte o insanlığın olmamasının en büyük nedenlerinden biri sensin kurallara uymamayı usta şoförlük sanan sevgili kardeşim.
  • normal şartlarda kafasına gezen angutlar var iken eli öpülesi harekettir.
    dalga geçen arkadaşlara kural kuraldır arkadaşlar. yol boş diye arabanı soz hız kullanıyormusun ?
  • prensip meselesidir.
  • iyi birsey yapmaktir. hem aliskanligi yitirmemek adina, hem de kurallara uymak adina. amaaan bombos yol basar gecerim zihniyeti, bilahare ilerler ve dolu yolda da amaaaan ne ugrasacam seklinde devam eder. devaminda da hayali trafik canavarina soveriz yine.