• türevlerine göre baya başarılı bulduğum başrol kızlarımızın harika oynadığı zekice diyaloglarla dolu. müzikler, görüntüler, espriler, karakterler, abartıya kaçılmamış ilişkiler çok hoşuma gitti.herkesin saçmaladığı ve çevresindeki insanlardan kendini soyutladığı bir okul kankasıyla maceraları olmuştur bence belki de o yüzden çok samimi buldum ben filmi.netflix'in eşcinsel ilişkileri pozitif ayrım yaklaşımıyla öne çıkarmasını yadırgamayanlardanım, şahsi fikrim sinema fikirleri ve görüşleri iletmek için vardır zaten-bu mesajı kendinize alabilirsiniz veya almayabilirsiniz-.

--- spoiler ---

kızlarımızın oyuncak bebeklere dönüştükleri sahneye de bayıldım
    --- spoiler ---
  • benim çözemediğim olay bu lisenin tembelleri nasıl böyle iyi üniversiteler kazanmış. şu amerikadaki üniversite sistemi hakkında biri aydınlatsa güzel olacak.

film de orta şekerli. eğlenceli vakit geçirtir ama izlemezsen bir şey kaybetmezsin. izlemeyin. 6/10
  • süper ot filminden sonra yıllardır ilk defa bir filmde bu kadar eğlendim. cem yılmaz'ın bahsettiği gülmemek için gelenler misali açık aramak için izlenirse saçma bulunabilir. hele bizim mutsuz insanlarımız ve çevremiz düşünülürse bayağı kötü not verenler de çıkar. akışına bırakıp izlemek lazım. ben muhtemelen mutsuz olduğum bir zamanda tekrar izlerim. sana puanım dokuz kankam diyor, 9/10 ile uğurluyorum.

--- spoiler ---

tombul kız aydınlanma yaşadığı zaman resmen bizim kibir abidesi insanları gördüm. sonunda da bunları ezikliğini bastırmak için yaptığını itiraf etti zaten. bu bile anlayana güzel mesajdı.

kızın peluşa tecavüz etmesine aşırı güldüm. %100 gerçekliği olan bir konuya değinilmiş.

kafa yapan çilek ve sonrasındaki bebekli kısımlar yine müthişti.

1 puanı da kızın tutuklanıp aynı birkaç saatte içeriden çıkmasından kırdım. senaryo otursun diye yapılmış geçiştirme sahnesiydi resmen. tutuklanmasını da geçiştirdiler. oraları biraz olayla süsleseler tam olurmuş.

--- spoiler ---
  • çerezlik filmler kategorisi dahilinde yer yer harold and kumar go to white castle , yer yer eight grade tadı aldığım vasat film. filmin zirve yaptığı parti sekansı, gerçekten size amerikan parti havasını başarılı bir biçimde veriyor. beğendiğim ikinci sekans ise kızların high oldukları sahne. onun dışında çok bir numarası yok. gene de gideri var.
  • zamanınıza yazık. ibne'tflix yine travesti, gay, lezbiyen, pok püsür ne varsa normalleştireyim derken film yapmayı unutmuş.
  • ımdb puanini haketmedigini dusundugum, pek dikkate deger bulmadigim yapim.

--- spoiler ---

bu filmi begenmemem konusunda celiskiye dustugumu itiraf etmem gerek. yasim ilerledi diye donemin gencliginin komik ya da onemli buldugu seyleri anlayamadigim icin mi yoksa gercekten kotu oldugu icin mi begenmedigimi anlayamadim. birincisi hemen her konuda cok steril olmasini rahatsiz edici buldum. surekli alkol, uyusturucu ve seks muhabbeti olmasina ragmen bunlarin tamami lafta gibi. basladigi gibi biten oyuncak bebek tribini oldukca yetersiz buldugumu ifade etmeliyim. herkesin yasinin cok ustunde eylemler ve vizyon sahibi olmasi da ayrjca itici geldi. ama belki de ben gormeyeli genclik cok daha bilinclidir diye de dusunmeden edemedim. karakterler renkli de olsalar hic biri bu renkleri yansitacak kadar konusmuyor ya da eylemler icerisine girmiyor. ancak ote yandan o yasta ne gibi karakter derinligi olacak diye de dusunuyorum. o zaman da o kadar bilinclilik nereden geliyor diye de sasiriyorum.

bunlara takilinca da filmin sacma kisimlari daha da batici hale geliyor. ancak yeni nesil komedi bu ise sanirsam sikildikca eski filmleri seyretmek zorunda kalacagim.

--- spoiler ---
  • 5/10 , filmi sanırım sadece z kuşağı oylamış imdb ve meta da
    gerçek liseli romantik komedi bu değil
  • siradan bir coming of age filminden farksizdir.izlemesi keyifliydi ama uc gunde unutulucak bir film
  • dopesick’teki kız, space force’daki paşa kızı, “friends” lisa kudrow, “the last man on earth” will forte.

(bkz: netflix can kiss my white caucasian ass.)
  • 2019 yapımı olivia wilde'ın yönettiği coming of age/komedi filmi.
    beklentisiz açtım açıkçası fakat çok eğlenceli idi. yerinde saymayan, akıcı ve kafa yormayan bir anlatımı var. tam bir 'neşeli bir şeyler izleyelim, izlerken çok da yorulmayalım' filmi de denebilir.
    oyuncular gayet iyi seçilmiş, çok tatlılar. kaitlyn dever özellikle dikkatimi çekti. sanki gözüm bir yerlerden ısırıyordu ama tam çıkaramadım. bu film özelinde değerlendirirsem gelecekte kaliteli bir filmografisi olacağını düşünüyorum. o izlenimi veren oyunculardan. ismini yeni öğrendiğim fakat lady bird'den sima olarak bildiğim beanie feldstein çok eğlenceli bir karakteri çok eğlenceli oynamış.
    yönetmen konusunda da şaşırdım açıkçası. olivia'nın yönetmenlik yaptığını yeni öğrendim ve neler yapmış etmiş derken bu filmi gördüm. hazır sevdiğim bir tür zaten izleyim dedim ve sonuçtan memnunum. kamera işi, renkler, seçilen kostümler vb. bu türde bir film için gayet özenli ve yeterli, gayet hoş. yönetmenin yakın zamanda bir filmi daha çıkacak bildiğim kadarıyla. (bkz: don't worry darling)
    velhasıl kelam aman sadece 3 kişinin bildiği filmler izleyim kimse bilmesin, aman trinidad ve tobago sinemasından bir seçkiyi asla kaçıramam gibi tripleriniz yoksa ve benim gibi bu türden filmleri de seviyorsanız muhtemelen beğenirsiniz. esen kalın.
hesabın var mı? giriş yap