• arkadasin muhtemelen bir baska arkadasiniza daha borc takmistir
  • 10k türk lirası borcu varken yurtdışı gezisine giden arkadaşımla kanki olabilir kendisi.

insanlardaki bu yüzsüzlük durumunu anlamıyorum. arkadaşım varsa yapın yoksa yapmayın. elzem bi durum olur anlarız da telefon almak, tatile gitmek gibi şeyler nedir ya. hayır bu süreçte ben tatile de gitmedim. belki borcunu ödese ben tatile gidecektim.

utanmazların bu hali beni aşırı sinirlendiriyor.
  • şu hayattaki en zor şey:

kendi verdiğiniz borcun dilencisi olmak.
  • borç verilecek dönemde değiliz.
  • benden borç isteyenlere tek cevabım bir bankaya gitmeleri ve kredi almaları ben uğraşamam kimseyle
  • 1 tl borcum olsun onu verene kadar uyuyamam. açlıktan ölürüm yine de veririm, ama bazı insanlar çok rahatlar bu konuda.

bir de bunun "sende para vardır maaşlı insansın" versiyonları vardır ki çok sinir bozucu. sana ne? sen mi ödüyorsun maaşımı?
  • kuzenimin düşük level'ıdır.
    arkadaşımın köpek oteline köpeğini bırakıp 2000 lira konaklama ve bakım parasını ödemeyen kuzenim,
    otel sahibi arkadaşından kız arkadaşına yüzük alacak diye 4 bin lira borç istemiş.

düzeltme : @orgazmik uyarısı için teşekkürler.
  • şerefsizliktir. başka sözüm yok.
  • param yok diye ağlayan mükellefim isviçre'ye ailesiyle tatile gidip kayak ve kumarhane fotoğrafları paylaşmıştı. tatilden döndüğünde yüzüne fırlatmıştım defterlerini.
hesabın var mı? giriş yap