• (bkz: borla demedim zorla dedim)
    "bi el atında itiverelim gençler !"
  • bor yanıcı değilken, yakıt değilken, enerji kaynağı hiç değilken nasıl oluyor da borla çalışan araç yapacaklar keşke bunu da aydınlatmış olsa sayın bakan.

borla çalışan araba diye bir şey olmaz, olamaz. yalnızca bor katkılı bir yakıt tankına sahip araç olabilir. dikkat ederseniz bor hem de sadece katkılı ve sadece yakıt tankı.

tanım: yalandır palavradır malum aptal kesimin gönlünü hoş tutma çabalı bir açıklamadır.
  • 500 milyar dolar

ziyaaaaaaaaaaa
  • kimse de dememiş ''bilim ve sanayi bakanı fikri ışık mı?'' diye.

(bkz: faruk özlü)
  • baslikla ilgili tanım filan yapmayacağım hic, trolluk konusunda yazıp gidecegim musadenizle...

saçma sapan ve anlamsız bir ilgi çekme isteği var insanlarda, hic utanmadan yalan dolan şeyler yazabiliyor önüne gelen, hatta daha da ötesi iyi niyetleri suistimal edip milleti dolandiriyor son zamanlarda ekşi sözlük bünyesinden insanlar.
    artık içim almaz oldu bu olanlari, basit bir komiklik şakalar trollukler gözüyle bakamıyorum.

bu tür başlıkların "kutsal bilgi kaynagi"mottolu bir internet sitesinde yer alıyor olması en büyük rezalet aslında. yanlış bilgi iceren başlık açılması yasak olmalı, bunun bir yaptırımı olmalı, burası zaytung değil.
    baslik ve ilk entry troll amaçlı yazılan ifadelerden oluşuyor, neden troll oldugunu uzun uzun açıklama gereği de duymuyorum aslında, su anda sanayi bakanının kim olduğunu bi saniyenizi ayırıp googlelasanız anlaşılacak her şey...

son zamanlarda gördüğüm türlü çeşitli troll başlıkları için birşeyler yazmak istiyordum ama hem üşeniyordum hem de trolle trol olmaya gerek duymuyordum. kismet bu başlığa imiş. benim derdim, trolluk mrolluk derken yanlış bilginin gitgide yayilmasi, buna tahammül edemez oldum artık.
  • ben bor ile çalışan araba olur mu olmaz mı onu tartışmayacağım. ki bu duyurunun yalan olduğunu anlamak için ona gerek bile yok.
    siz değerli suser kardeşlerime sözü geçen "500 milyar dolar" ne demek onu açıklayacağım. zira farkında olmasanız da bu para rüyanızda bile göremeyeceğiniz kadar çok.

gelin beraber bu para ne demekmiş ona bakalım;

-> öncelikle ne kadar yer kapladığına bakalım
    burada gördüğünüz her bir kare 10 milyar dolar. ve 100 dolarlık banknotlardan oluşturulmuş. yani ondan 50 tane 500 milyar dolar yapıyor (orada 1 trilyon dolar var )

-> söz konusu limak şirketinin hedefi yıllık 1 milyar dolar yatırım yapmakmış. bunu kendi sitelerinde açıklamışlar. buradan görebileceğiniz gibi. yani 500 yılda ancak yapabileceklerini düşündükleri yatırımı bor ile çalışan arabaya yapmışlar.

dünyada ve türkiyedeki şirketlerin değerleri ise şöyle;

-> 3. havalimanı toplam maliyeti ; 26 milyar dolar

->koç holding piyasa değeri ; 33 milyar dolar

-> garanti bankası ; 31 milyar dolar

-> akbank ; 30 milyar dolar

-> turkcell ; 25 milyar dolar

-> türk hava yolları ; 10 milyar dolar

-> amerikanın en büyük operatörlerinden olan at&t nin piyasa değeri ; 182 milyar dolar

-> her gün ziyaret ettiğiniz facebook'un piyasa değeri ; 438 milyar dolar

-> bütün dünyaya ürün gönderimi yapan amazon.com'un piyasa değeri ; 454 milyar dolar

-> dünyadaki milyarlarca bilgisayarda kullanılan, bilgisayar denince akla ilk gelen microsoft'un piyasa değeri ; 532 milyar dolar

->borsa istanbul'da işlem gören "bütün" şirkerlerin toplam değeri ; 205 milyar dolar

-> türkiyenin dış borcu ; 412 milyar dolar.

o parayla bütün dış borcumuzu kapatabilirdik üzerine bir de para kalırdı. ya da facebook'u satın alıp üzerine kalan parayla yaklaşık 6 tane daha thy kurabilirdik.

hadi diyelim dediğiniz doğru ve böyle bir para buraya yatırılmış. ne yapacaksınız da 500 milyar dolar getiri sağlayacaksınız bu işten ? öyle düşünmeden tepki veriyorsunuz ki. size eğer bunları yapmak yerine borla çalışan araba yapmak (ki bütün dünya elektrik enerjisine geçmeye çalışıyor) mantıklı geliyorsa kötü bir haberim var, yalan söylüyorlar.

bazen hakikaten bu beyinle nasıl bu yaşlara gelebildi bu insanlar şaşırıyorum. neyse, avrupa bizi kıskanıyor, 3. havalimanı bide hüloğğğ

tanım: yeni türkiye yalanları
  • önümüzdeki sene yani. hatta 5 ay sonrası yani.

kulağımızın arkası bor oluyor işte.
  • türkiye'de borla araba çalıştırmanın tek yolu shell'in akaryakıt için borla ödeme kabul etmesidir. bunun dışındaki her iddia 2018 için de 2128 için de yalandır. sidikle çalışan araba yapılır borla çalışmaz. borla çalışan araba yapilabilme ihtimali olsaydı bugün iç ege ve iç anadolu ya şam'dı ya paris'ti ama bildiğin comarlar aq, çomar da kalacaklar.
  • (bkz: bokla çalışan araba 2018'de yollarda)

olsa olsa bokla çalışıyordur.
    o da bokumuzda boğulmazsak.

çok yakında yerli uçağımız göklerde diye name okuyanların son saçmalığıdır.
hesabın var mı? giriş yap