şükela:  tümü | bugün
  • bilim sanayi ve teknoloji bakanımız fikri ışık'ın müjdesi.

yüzde 95 yerlilik oranıyla üretilecek araba, türkiye'nin petrole olan bağımlılığını çok ciddi ölçüde bitirecek. petrol bağımlılığından kurtulan türkiye ab için kabus haline gelecektir.

şu ana kadar projeye limak-kolin grubu tarafından 500 milyar dolar yatırım yapılmış. fabrikanın da en az 50bin işçiye iş sağlaması bekleniyor. tüm engellemelere rağmen sonunda bor'u kullanabiliyoruz. birileri her gün alman bild neden erdoğan erdoğan diye ağlıyor anlar inşallah.

edit : sevgili dostlar, bu başlığı dün rıfat hisarcıklıoğlu'nun "yerli oto bu sefer geliyor,ha geldi ha gelecek" kıvamındaki haberini bir gazetede gördükten sonra açmaya karar verdim.

bu başlıktaki iddiaya samimi olarak inanan, hükümeti hiç sorgulamayan ve bazısı trol olan tiplerin dışında, kendine muhalif diyen insanların da sorgulama anlayışının ve ironi algısının olmayışı ( "ironiden anlamayan nesil") bu ülke adına gerçekten üzücü.

- biz erke dönergecine, boğaziçi altındaki trilyar dolarlık kontoryum'a ve hemen her gün borla çalışan yeni ev aletlerine gülen, yalanı hemen kavrayan bir nesildik. şimdi o güldüğümüz şeylere sırf desteklediği siyasiler söylüyor diye inanan milyonlarca insanın yanında, her gülünç şeyi ciddiye alan, ironiden zerre anlamayan milyonlarca muhalif var. evet "ah o eski nesil" muhabbeti yapıyorum. bazı yazarlar yalan haberi anlayıp yazmışlar ama yeni yazanlar onların açıklamalarına rağmen ciddiye almaya devam etmiş. çünkü ilk entry dışındaki hiçbir entry'yi okumayan pek çok insan var. (cegevera'nın başlıklarının, onu ciddiye alan onlarca sayfa entry ile dolmasının nedeni de aynı) lan ben taa lisede bir konudaki yüzlerce entry'yi tek tek okuyordum hem de internet kafede.

- cevaplarda en çok bor'un neden yakıt olamayacağını teknik olarak açıklama gayretindeki arkadaşlara tebessüm ettim. bir sorunumuz da bu; karşıdaki ne kadar saçma birşey söylerse söylesin özü kaçırıp detaya kilitlenmek. fikri ışık diyorum, hadi kaçırdın, 500 milyar diyorum hadi o da kaçtı, ee limak-kolin diyoruz be kardeşim. hala bor neden yakıt olamaz onun bilimsel açıklamasını yapıyor.

- bir bakan bunu gerçekten söylese ve ahaber bunu haberleştirse şaşırmazdık çünkü hergün benzer yalanlar zaten haber yapılıyor. meselemiz bu değil ama. meselemiz ironi eksikliği. ironi her zaman muhalefet için çok güçlü bir silah olmuştur. hele ki bugünkü yalan ortamında çok çok daha önemli. ama gel gör ki, muhalefetin bile çoğu ironiyi anlayamıyor.

- son olarak da dengizik'e, onun muhteşem karakteri fatih rıfat ülküman'a ve bu karakterin ölümsüz eseri "kosovalı yamyam halil destanı" na selam olsun. inanın türkiye'nin içine girdiği bu zihni çöküş ortamı muhalifi-hükümet yanlısı herkesi sarmış durumda. allah akıl, fikir, espri ve ironi anlayışı nasip etsin bize.
  • (bkz: projeye 500 milyar dolar yatırılmış)
    (bkz: türkiye'nin dış borcunun 400 küsür milyar dolar olması)
    (bkz: kaynak götüm)
    (bkz: at yalanı sikeyim inananı)
  • benzinle çalışan arabayı yola koyamadan, borla çalışanını koyacağız alimallah süperiz.

borla ışınlanma makinası da 2020'de hazır.
  • bana seçimlerin 2019 yılında olmasını hatırlatan araba.
    bilirsiniz işte pr çalışmaları falan...
  • bor yanıcı değilken, yakıt değilken, enerji kaynağı hiç değilken nasıl oluyor da borla çalışan araç yapacaklar keşke bunu da aydınlatmış olsa sayın bakan.

borla çalışan araba diye bir şey olmaz, olamaz. yalnızca bor katkılı bir yakıt tankına sahip araç olabilir. dikkat ederseniz bor hem de sadece katkılı ve sadece yakıt tankı.

tanım: yalandır palavradır malum aptal kesimin gönlünü hoş tutma çabalı bir açıklamadır.
  • evet öyle tabii ki. arabalarımız o kadar hızlı ki o yüzden yollarda göremiyorsunuz fiyyuu. ayrıca uçaklarımız çoktandır havalarda ancak görünmez metalden yaptığımız için göremiyorsunuz ayrıca ışıktan 5 kat hızlı.
  • ülkenin hainlere rağmen geliştiğini gösteren gelişme.

tübitak'ın ta 2012'den beri borla çalışan araba üzerine çalıştığını bilmeyen cahillere de bu haber gelsin : haber
  • 500 milyar dolar

ziyaaaaaaaaaaa
  • 2.4578 trilyon dolar desen yine neyse 500 milyar dolar ne lan? biz bi gece de yiyoruz o parayi