1591 entry daha
  • 6 bölümünü de izleyebileceğimiz linki olanlar yeşillendirirse sevinirim.
  • başarılı göndermeler ve alt metinler barındıran bu döneme kadar çekilmiş en iyi türk yapımlarından. her bir konuşma, her bir arka plan ayrı inceleme konusu.

örnek bir konuşma:

kemal: en iyi dostumsun... beni ben yapan şey dostlarım. bu işi ancak beraber çözeriz.
    turan: ulan ben ne anlarım ya. dahiler derneği üyesi değilim senin gibi lise terkim ben...
    kemal: ... unuttuğumuz bir şey var turan. bu işi tek başımıza çözemeyiz, kenetlenmemiz lazım. hepimizin. her yer yalan dolu kimse kimseden emin olamıyor. ama ben senden eminim. gerçek olduğuna eminim.

kemal-turan ilişkisinin alt metinleri için ne kadar yoğun çaba var. bütün dizi böyle mesajlarla dolu. kişiler konuşurken arkalarında ki görüntülere kadar çalışılmış. isimleri sadece isimler olarak değil görüşler olarak alırsanız konuşmalar ve dizi daha bir anlam kazanıyor.
  • hala önemi var mı bilmem ama peşin iliştireyim öyle devam edeyim,
    --- spoiler ---
    dizinin ikinci bölümüydü galiba köyde operasyonun olduğu bölümden bahsediyorum, operasyon henüz sonlanmış, herkes iyiyken, sağken, behçet şef dört köşeyken, tolga ekiple birleşmeden asenayı bulunca bir on saniye filan dudaklara yapışıyordu ya, o hareketi yapan adam gerçek bir şakirt olabilir mi, kafama takıldı! belki filmde bununla ilgili bir ters köşe olur, olabilir yani neden olmasın?
    --- spoiler ---
    edit; ayrıca alper çağlar, o üç filmin arasını utanmasaydın da on sene yapsaydın bari! hem yakından uzağa gitseydik keşke be! ben okkalı bir milli mücadele filmi beklerken sen bunu yolladın, buna niyet ettin, o da kabul ama gök tengri'nin bildiğini kuldan saklayamam ya!
729 entry daha
hesabın var mı? giriş yap