• şu ana kadar izlediğimiz en gerçekçi atatürk sahnelerinden birisi. alper çağlar ve ekibi çok özenli çok iyi bir iş çıkartmış şapka çıkartılacak cinsten. bir buçuk dakikalık sahne için iki üç haftalık çekim bütçesi harcanmış. atatürk vefat ettiği odanın birebir aynısı dizayn edilmiş. fonda arif nihat asya’nın bayrak şiirinin enfes şekilde bestelenmiş hali... ömer halisdemir’e selam çakılması müthiş... duygulanmamak elde değil.
    https://youtu.be/e5llazmljhi
  • filmin akışında şok etkisi yaratan, tüyleri diken diken eden, şuan ki ülkenin halinden de aynı zamanda utandıran bir sahnedir
  • türk sinemasının gelmiş geçmiş en iyi sahnelerinden biri desek abartmış olur muyuz? sanmıyorum.

«ey mavi göklerin beyaz ve kızıl süsü,
    kız kardeşimin gelinliği, şehidimin son örtüsü,
    ışık ışık, dalga dalga bayrağım!
    senin destanını okudum, senin destanını yazacağım.»
  • fevzi paşam onlara örnek olun..siyasete karıştırtmayın..
    sonra fetö darbe girişimi sahneleri..
    fethulah güleni daha çok dini bir önder, cemaat lideri sanırdım ben... meğer siyasi bir öndermiş...
    hangi siyasi fraksiyona sokabiriz bu hareketi acaba... maoist komünist bir yapı desek olmaz..buldum muhafazakar sağ kanatta yer alan bir hareket bu... enteresan...
    peki nerde bu hareketin siyasi önderleri, siyasi kolu... allah allah daha çıkaramadılar ortaya... ev kadınlarından, memurlardan öğretmenlerden daha sıra gelmedi demek ki...
    ya alper çağlar burada kafa buluyor bizimle.. ya da gizliden çok pis laf sokuyor birilerine...
  • az önce izlediğim tüyleri diken diken eden sahne
  • --- spoiler ---

zaferleri ve geçmişi insanlık tarihi ile başlayan, her zaman zaferle beraber uygarlık nurlarını taşıyan kahraman türk ordusu!
    --- spoiler ---

ve ardından arif nihat asya'nın meşhur şiirini çok güzel besteleyen lincoln jaeger... harikulade, enfes, müthiş...
  • gözümden yaş indirmiştir. yapanların emeğine sağlık.
  • alper çağlar'ın biz gerçek atatürkçüleri gözyaşına boğan sahnesidir.
  • filmin yürek burkan sahnesidir.
  • atamızı "tamer karadağlı " seslendirmiştir.
hesabın var mı? giriş yap