• gelmiş geçmiş en varoş, en nargile kafe, kisa pantolon, light marlboro, araba anahtari kullanimlardan.
  • böyle bir kalıbı kullanan insanlar türemiş, sağda solda. nasıl bir kalıp ki la bu? boş yapma. boş yapma nedir lan? duydukça, gördükçe idrak etmeye çalışıyorum, boş yapma nedir diye. anlamı belli o konuda sıkıntı yok da, kalıp gerçekten enterasan.

anlamı işte boş konuşma tarzı bir şey diye de not düşelim.
  • bu iki kelimeyi kullanan zavallıların dünyanın en müptezel, en boş insanları arasında olmaları tesadüf değildir.
  • çok uyuz bir kalıp.

bugüne kadar kullanan kimi gördüysem boş beleş tiplerdi. zaten son 2-3 senedir türedi sanırım. daha ziyade ergenler kullanıyor.
  • çomar atarı.

bir diğeri için; (bkz: beni bilen bilir)
  • türkçede kullanılan en boş, en varoş kalıp. bugün tarafıma karşı alenen kullanılan bu söz öbeği neticesinde kızıl saçlı hanım arkadaşı hayatımdan temelli çıkardım. yok anama küfretse bu kadar zoruma gitmez. insan bu cümleyi kurarak neden kalitesini düşürür ki ?
  • söz dağarcığı kısıtlı çomarların gözde cümlelerinden biridir.
  • hani dil canlıdır denir ya işbu tabir canlı canlı doğramış dili yahu. betimleyici dilbilgisine daha yakın bir insan olarak kalemimi alıp siperlere yatasım geliyor bu kullanımları görünce.
  • imza gibi bir sey. ergen imzasi. ya da andaval imzasi da denebilir. aptal oldugunu ifade etmenin en kolay yolu.
  • bu kalıbı dillerine pelesenk etmiş bünyelerin hayli ağır bir çocukluk geçirdiğini düşünüyorum.
hesabın var mı? giriş yap