• brain.fm adresinde ikamet eden neuroscientific arka planlı ai destekli müzik sitesi.

spotify benzeri şeylerin dikkat dağıttığını iddia eden bir grup nörobilimci vs. bilimadamının yıllar boyu edindikleri tecrübeyi uyguladıkları platformmuş. çeşitli haller için çeşitli mood'lar sunuyorlar.

deneme sürümü 7 ücretsiz session veriyor, intensive study modu (plasebo mudur bilmem ama) bende net işe yarıyor. bir de uyku modunu denemek lazım.

aylık 6.95, yıllık 3.99 x 12 dolores imiş, premium only content falan filan sunuyorlar. bir de yaşam boyu brain.fm var, o da 149 dolores ama appsumo'da kampanya yapmışlar zamanında, 99 dolores'e satmışlar.

producthunt ve appsumo'daki yorumların neredeyse tamamı pozitif, herkes işe yaradığını iddia etmiş.

denemesi bedave.

editto: bugün denk geldim, reddit'te bile çoğu yorum pozitif, elemanın birisi adhd subreddit'ine açmış ve brain.fm co-founder'ı adam* gelmiş ortamı ama'e * çevirmiş, güzel de olmuş.

reddit'te aralarda bir tane hackernews linki üzerinden indirim buldum ve benim gibi değme ölücüye lifetime üyeliği 25 dolores'e sattı, o kadar da memnun kaldım. ilgilenen olursa beklerim efem. denedim yüzde yüz çalışıyor.

gerçekten öneriyorum.
  • arkaplanda paylaştığı özlü sözlerden biri olan h.g. wells'in "our true nationality is mankind" 'ını "our true nationality is humankind" olarak düzelterek gönlümde yer edinmiş online müzik sitesi.
  • deneme sürümündeki müzikleri beni o kadar rahatsız etti, ürküttü ve zorladı ki ne odaklanmaya ne motivasyona ne de uyku moduna dayanabildim. hiçbir müziği 1 dakikadan fazla dinleyemedim ve bunun sebebini çok merak ediyorum şu an.

içim titredi resmen, ürkeceğimi hiç tahmin etmezdim. hala müziğin etkisindeyim hatta ve ellerim de titriyor.

cidden çok ilginç.
  • arayüzü güzel kullanışlı basit bir müzik programı.

lakin bence adlarını kafasiken.fm olarak değiştirebilirler. meditasyon müziklerini bilemem ama odaklanma temalı müziklerin çoğu kafamı ütüledi, parçaladı resmen, filleri saldılar beynime cima eylediler beynimde kötü kötü şeyler yaşandı kafamın içinde. ben o nörobilimcilerin nöronlarına şeyapayım.
  • odaklanma müzikleri gerçekten çok korkunç. ayaklarımı topladım öyle oturuyorum.
  • önemli bir ihtiyacı karşılayan ama başarı noktasında şu aşamada soru işaretleri olan kurum.
  • https://my.brain.fm/ olarak değişmiş site. müthiş işe yarıyor. şu sıralar yeni arayüzü tanıtmak için haftalık bedava kullanım veriyorlar. bağımlılık yaptığı için bitince ne yapacağımı bilmiyorum.
  • uygulamanın bir açığını buldum. çok aşırı komik bir rakama üyelik alabilirsiniz. :) açığını burada herkes içinde söylemek istemiyorum. mesaj atabilirsiniz
hesabın var mı? giriş yap