• --- spoiler ---

oha 2.16 milyar nedir ya? bu adam ne yapsa yeridir. ben o durumda olsam intihar ederdim herhalde.

w.w. ın planı ise çok egzantrik bişey olacağa benziyor.

--- spoiler ---

s5e06 yı izledikten sonra bence 7-8 izlenmemelidir zira 1 yıl öyle geçmez en iyisi izlemeyi erken bırakmak.
  • --- spoiler s05e06 ---

saul goodman gibi avukatım olsun, arkamda 5 milyon dolar borcum olsun. adam efsane anasını satayım.

--- spoiler s05e06 ---
  • dün gece ilk sezonun ilk 4 bölümüyle izlemeye başladığım dizi.kurgusuyla beni benden almış,oyunculuğuyla göz doldurmuştur. özellikle de bugüne kadar bize ezberletilmiş senaryoların aksine, bazı sahnelerin hiç beklenmedik şekilde devam etmesi ve bu beklenmedik devamın ihtimaller dahilinde daha çok olası olması...sanırım en çok bunu sevdim.
  • aaron paul'un dun attigi tweet ile hikayenin amina su kaciracaklarinin sinyalini vermistir.

https://twitter.com/…_8/statuses/237638402676256769

edit: two more episodes to go this season of #breakingbad and ı am terrified for you all to see how it goes down. get ready for the madness.

yani arkadas demis ki burda:

bu sezon icin iki bolum daha cekiyoruz (sezon arasindan bahsediyor) ve sonrasinda olaylarin nasil gelistigini gormek beni korkutuyor. bu cilginlik icin hazir olun.
  • senaristleri, vince gilligan, patty lin, george mastras, sam catlin olan guzide dizidir. bu yazı grubuna öncelikle tebriklerimi sunarım. benim gibi pek dizilere bağlanamayan şahsı bile bağlamayı basaran bu grubun karekter analızleri, karekterin iç dunyasındaki yansımları ve gecişleri ince bir şekilde bizlere farkettirmeden sağlamışlar. yalnız seksist yaklaşımlar ve kadın karekterlerin özellikle ilk sezonlardaki durumları cok eleştirilmiş ki yeni sezonda buna rastlanmamakta.
  • en iyi bölümü olmasa da, yine harika bir bölümle bizi sona bir adım daha yaklaştırmış olan dizidir.

--- spoiler ---

- arkadaşım sen psikopat mısın? ne diye kaynak yapıyorsun, elini yakıyorsun falan? kır gözlük camlarından birini, paşa paşa kes de sonra hilmi optik'ten bir tane daha alıver.
    - jesse'nin yemek masasındaki dakikalarca girdiği durum, adım adım sıçması çok güldürdü. yazık lan, skyler'ın geleceğini de bilmiyordu. (gerçi övünmek gibi olmasın, ben tahmin ettim geleceğini.)
    - walt'un "bu partiyi ben tek başıma bitiririm, sen git." dedikten sonra ıslık çala çala işine devam etmesi jesse'nin çok dikkatini çekti, jesse'nin çok dikkatini çekmesi de benim çok dikkatimi çekti. walt'un ıslık çalmasına mı bozuldu yoksa ıslıkla çaldığı melodiyi başka bir yerde, özel bir yerde duymasına mı takıldı acaba? alın size yeni teori: eğer walt'un ıslıkla çaldığı melodi, brock'un izlediği çizgi filmlerden birinin melodisiyse, hikayenin o düğümü 8. bölüm bitmeden çözülmeye başlar. (araştırma sonrası ek: (bkz: #29882491) haklı olmak pek hoş.)
    - egona sıçayım walt. kendi ağzınla da itiraf ettin, artık elinde sadece bu iş kaldığı için ve zamanında grey matter olayında yaptığın aptallık üzerine bu işe devam etmek istiyormuşsun. "sevın törti sevın" falan dediğinde sana acımıştım bir de.

--- spoiler ---

vince gilligan, bir röportajda "walt'un en başından beri kötü bir adam olduğunun anlaşılmasını istiyoruz." gibisinden bir şey söylemişti. yavaş yavaş başarıyor bunu.
  • --- spoiler ---

skyler white ile birlikte bencil ve aç gözlü walter white'in ölümünü beklediğim dizi. boyun posun devrilsin walter, çevrende seni seven, sana güvenen bir tek jesse kaldı ama sen, o güzel insan pisi pisine ölen çocuk için ağlarken, keyifli keyifli ıslık çaldın ya... bence artık jesse de senin ne mal olduğunu anladı.

--- spoiler ---
  • 5. sezonunun 6. bölümünde inanılmaz bir detay saklayan dizidir.

--- spoiler ---

walt'un "bu partiyi ben tek başıma bitiririm, sen git." dedikten sonra ıslık çalarak tutturduğu melodi, queen'in lily of the valley şarkısının melodisi!

--- spoiler ---
  • bence milyonların bu diziden beklentisi skyler kişisinin kocası tarafından(başkası da olur, sorun değil) intihar süsü verilerek öldürülmesi. hem çenesi kapanmış olur, hem de çocukları uzak tutmak için çizdiği ruh hali bozuk kadın karakteri bir tarafına kaçar. walter da ölsün, paralar çocuklara kalsın.
  • walter'ın sadece elimde kalan tek şey bu diyerek 5 milyon doları reddetmesi bence zorlama bi neden olmuş.
hesabın var mı? giriş yap