• (bkz: siktir lan)
  • lezzeti bilmemde birisi yeni zellanda diğeri alaskadır. aralarındaki sınıf farkı o kadar uzaktır.ikisinin tek ortak noktası ağızdan alınıyor olmasıdır.
  • brokolinin bile dile gelip “oha amk oha yavaş at ziyaa” diye haykırmasına sebep olan tespit (hatta tespit edemeyiş).
  • armutla elma karşılaştırmayı ileri taşıyıp, kuruyemişle sebzeyi karşılaştıran yazar beyanı.
  • antep ve urfa'da, antep fıstığıyla recm cezasına çarptırılacak adamın fantastik beyanı.
  • büyük ihtimal sahte antep fıstığı üreticileri çetesinin piyasaya süreceği yeni sevkiyat için başlattığı algı operasyonudur.

daha önce kıyılmış bezelyeyi, fasülyeyi falan baklava üstüne serpen tipler sözlüğe yazar olmuş.
  • bir öğrencinin açtığı başlık. bunlar hep yokluktan.

aklıma bir anım geldi. üniversitede arkadaş eve çağırdı. dedi ki "kanka aksam bize gel salih cig kofte yapacak" vayyy dedim gelirim. neyse aksam oldu. toplandik. basladi bizim salih yogurmaya. bulgurdu sogandı derken ben kıymayı bekliyorum. agzimin suyu akıyor. neyse bizim eleman gitti mutfaktan ana malzemeyi getirdi. bir koli yumurta. evet bir koli. sonra tek tek yumurtalari kirip atti icine. çaatt çatt çatt diye. olum dedim bunun içine yumurta atilir mi lan. (ben hala kiyma bekliyorum umutsuz bir şekilde) dedi ki "kanka bi ye bak çok güzel oluyor". yedim. yedim ve dedim ki "ulan at kafası senin damak tadını sikeyim."
  • çikolata firmalarının brokolili çikolata üretmelerine sebebiyet vermemelidir.
  • çiğ brokoliyse doğru olan durum.
    "taze" brokoli sirkeli su içerisinde bir süre bekletilir ve yıkanır. ardından üstüne limon sıkılıp biraz da tuz dökülür. çıtır çıtır yenir.
    pişmiş brokoli ise yanlış olan durum.
hesabın var mı? giriş yap