• "bu kez anladım" diye başlayan bir şarkı insanı nasıl acıtmaz ki? daha ilk girişten bir şeylerin olacağını sezdiriyor. hüzün yavaş yavaş sızıyor bünyenize şarkının ilerlemesiyle.

şarkıyı dinlerken elimde olmadan emre aydın "sonu yok bunun, boşluklardan boşluk beğendim" derken attila ilhan'dan dizeler hatırlıyorum ben:

"..
    hayat zamanda iz bırakmaz
    bir boşluğa düşersin bir boşluktan
    birikip yeniden sıçramak için
    elde var hüzün
    .."

acaba o da düşünmüş müdür?

hem suçlu, hem güçlülerin dünyasında hem suçsuz, hem güçsüz, hem halsizliği bu kadar naif ifade edebildiği için seviyorum ben emre aydın'ı.

huzurlu zamanları yıkan soruların endişesi de dinleyiciye parmak uçlarına kadar hissettiriliyor. yorgun bir tedirginlik bu şarkı.
  • afili yalnızlık'ın 5. şarkısıdır ve aşağıdaki gibi güzel sözleri vardır.

bu kez anladım
    kuru dallardan yapma
    bi köprüden geçiyorum

ben ordaydım
    erbabı yalnızları
    yutan kentler biliyorum

bu kez anladım
    hüzünlerden bozma
    mutluluklar yaşıyorum

ben ordaydım
    acemi aşıkları
    boğan sular biliyorum

ne müttefik belli
    ne sığınakların yeri

kaybettim bugün kendimi, hükümsüzdür
    sonu yok bunun, boşluklardan boşluk beğendim
    vazgeçtim bugün herşeyden halsiz şu kalbim
    kan revan içinde hep kanamaz denen yerlerim

hem suçsuz hem güçsüz hem halsiz...

bu kez anladım
    kartonlardan yapma
    siperlere pusuyorum

ben ordaydım
    huzurlu zamanları
    yıkan sorular biliyorum

söz : emre aydın
    müzik : emre aydın
  • takdiri hak eden sarkilarindan. ayri bir kefeye koymak lazim.
  • yıllarca dinlesem bile asla sıkılmayacağım bir emre aydın şarkısı.
    şarkının ayrı bir büyüsü var ama henüz çözemedim.
  • bu şarkıyı bu kadar başka kılan ne henüz ben de çözemedim.hareketli gibi görünen melodisi mi herkesi vurabilicek kapasitedeki sözleri mi yoksa sadece heh ben de bu sabah aynen böyle hissederek uyandım dedirten tanınmışlık hissi mi.bilemedim...
  • tek cümleyle kusursuz sözlere sahip parça.
  • ikinci yeni sevgisi bilinen yazarımız bu şarkıyla elimize vermiştir.. dönem dönem düştüğümüz hallerde çok güzel fon olacak bir şarkıdır bu .. ama buradan sesleniyorum yapma canim yapma arkadasim kanatma içimizi
  • bu adamın tam da bizlerden biri olduğuna inanmamı sağlamış sözlere sahip şarkı. ha bi de dertsiz adamı dert sahibi yapanlardan, muhtemelen derdi olanı da depreştiriyordur..
  • dinledikçe şu soru gelir akla;

nasıl?

nasıl ya nasıl nasıl yazılır. cevap veremedim.
  • tv de ilk duyduğum anda oturduğum yere çakılmamı sağlayıp,gözümde bir damla yaşa bürünmüş hayallerimi, beyaz mendillere sığdırmaya çalıştıran şarkı(!)
    ben biliyordum hüzünlerden bozma mutluluklar yaşadığımı yada kanamaz denen yerlerimin kan revan içinde olduğunu yada boşluklardan boşluk beğendiğimi,huzurlu zamanlarımı yıkan bi soru gibi gelmek zorunda mıydın!!hangi birini diyeyim ''bu kez anladığımı''...
    lafın özü;bu şarkının hangi cümlesini tutsanız,hayatınız elinizde kalıyor.ama bu emre bey kardeşim hep böyle yapıyor,mahvetti beni bütün kaset boyunca.
hesabın var mı? giriş yap