• siktir olup giden insana bile sevgiyle yaklaşanların şarkısı.

olgunluk mu mallık mı bilemiyorum ama inanın bu seviyeye gelebilmek isterdim. varsın mallık olsun.
  • lan dönüp dolaşıp aynı yere geliyorum.

bir insan düşünün ki çok sevmiş. sonrasında terk edilmiş. bırakılmış öylece. tamam normal. herkesin başına gelebilir. ama yine de diyor ki istiyorsan git ama gittiğin yerde mutlu olamazsan bana geri dön. ben burdayım.saf gibi değil. gerizekalı gibi hiç değil. belki de gerizekalı gibi ama çok samimi gibi geliyor bana yahu.

böyle bir şey olur mu lan? olamaz. olmamalı.

üstelik "seni en çok ben severim, bensiz mutlu olamazsın" gibi iddialı laflardan da tiksinirim.

ama bu şarkı... çok samimi yahu!
  • fark ettim ki; en çok "sevgilim dünyanın kanunu böyle" derken koyuyor bana. o nasıl bir giriş?!
  • aşık olduğu o kişi tarafından terk edilenlerin, kendi kendine "bulamazsın benim gibi seveni..." demekten daha iyi bir avuntusu olmayanların şarkısı. yani ben, yani biz.

ama şunu da unutma ey giden! dönsen bile, bulamazsın beni bende.
  • linet de söylemiş bunu.

linet iyi güzel de yemin ederim bütün duygu gitmiş şarkıdaki. yavan, saçma bir şey olmuş. tüylerimi ürperten halinden eser kalmamış.

açıp bir de zeki müren'den dinleyeyim de kendime geleyim.
  • bu kadar iddiali olmaya gerek yok diye dusunuyorum.bulamazsin demek yanlis bence.bulur neden bulmasin.hatta hem sevip hem sevildigini bile bulur hayat bu.tabii bulup bulmamasi sarkinin efsane oldugu gercegini degistirmez
  • zeki müren hayranı olduğunu söyleyen herhangi biri bu şarkıdan bihaber ise goygoy peşindedir.
  • zeki müren'in seslendirdiği güzel şarkı. aşk, bağlılık ve ayrılık ancak bu kadar naif bir şekilde anlatılabilirdi.
  • şu an hafta sonu mesaisindeki vergi dairemizde, olmayan mükelleflerin mutluluğu, yağmurlu havanın etkisi ve benim yüzümden servisçek dinlediğimiz şarkı. benim yüzümden; çünkü normalde oynuyorlardı diğer arkadaşlar.

demek ki neymiş, bir tane çürük elma tüm sepeti çürütür. böyle de düşürürüm enerjilerini, neşelerini.
    oh iyi ettim, dertli dertli ağlasınlar bakalım, oynamak da neymiş!!

*
  • sanat güneşi değildir zeki müren, uzay boşluğunun ta kendisidir. ayaklarını yerden kesip götürür.
hesabın var mı? giriş yap