• kullanırken dikkatli olunması gereken enteresan cümle. şöyle ki ; ben de bu cümleyi önceleri bir kaç defa kullanmıştım. yine bir gün arkadaşlarla kordonda oturuyoruz, az ileriden de hakikaten çok güzel, ben diyeyim manken gibi, sen de ilik gibi bir hatun geçiyor. etraftaki kadın-erkek, çoluk-çocuk herkes işi gücü bıraktı hatunu süzüyor. e tabi bizim masadaki herkesin de gözler direkt hatunda. dedim "peeh aga bu ne böyle ya ? bu nasıl bir güzellik ? lan böyle sevgilim olsun 100 milyar borcum olsun sikimde olmaz".

neyse gel zaman git zaman, yaşadığımız yer de öyle çok büyük bir yer değil, gördüğün bir simayı daha sonra tekrar görme şansın oldukça fazla. biz bu hatunla bir arkadaş ortamında denk geldik, tanıştık, arkadaş olduk, kaynaştık, koklaştık, derken bir süre sonra sevgili olduk. ama ben nasıl mutluyum, egom nasıl tavan yapmış. hatunu yolda gören, dönüyor, ikinciye üçüncüye bir daha bakıyor. hatunla dışarı arkadaşların yanına gidemiyorum, beni bırakıyorlar hatunla sırf muhabbet. hepsi içine düşecek. dışarı çıkmak istemiyorum onunla artık hep evde olalım istiyorum. imkanım olsa yoğurt kabında falan saklayacağım hatunu o derece.

neyse tabi bu birliktelik bir an da, arkadaş ortamında herkesin beni el üstünde tutmasını falan beraberinde getirdi. herkes soruyor "abi nasıl tavladın öyle hatunu ?" falan, taktik almaya gelen mi istersin neler neler. o dönem böyle hakkaten, hayat hep öyle o hatunla sürse, sonsuza kadar yaşarım kafasındayım. arkadaşlara falan hep " burcu yanımda olsun, başka bu hayatta hiç bişi lazım değil bana" diyorum. e zaten ilişkiye daha başlamadan " böyle sevgilim olsun, 100 milyar borcum olsun" diye şeytanla imzaları da atmışız. herşey süper gidiyor, hayatta ki herşeyi aşk sanıyorum. bak lafı söyleyeli 4 ay, ilişkiye başlayali 3 ay olmuş, taak! peder bir iflas etti. kendi mağazalarımız vardı. hepsini birer birer kapattık. pederin çekler dönmeye, kredi kartları çakmaya, krediler ödenmemeye, borçlar birikmeye bir başladı. arabalar satıldı, evler satıldı, altınlar bozduruldu, eşten dosttan borç paralar alındı, bütün aile bireyleri krediler çekti vs. ama yok nafile. peder uğraştı, didindi, mücadele etti, işin içinden çıkamadı. bir gün tak etti, herşeyi bırakıp kaçtı gitti. iş yerinde tek başıma kalakaldım. işe sahip olmaya, eldeki tek işimizi kaptırmamaya çalışan bana, yaklaşık 400 milyar borcu arkasında bırakarak gitti. daha 3-4 ay öncesinde herşey toz pembeyken, hayat çok güzelken birden taş gibi bir sevgili ve 400 milyar nakit borçla baş başa kaldım.

şimdi aradan neredeyse 1 sene geçti. peder hala kayıplarda. 400 milyar borç faiziyle katlanarak her geçen gün büyüyor. iş yeri güç bela ayakta durmaya, kendini döndürmeye çalışıyor. sevgilimle cicim aylarında süper giden ilişkimiz, araya mesafe girmesiyle de tam bir işkenceye dönüştü. şeytan yaptığımız anlaşmaya bire bir sadık. sözünden hiç dönmüyor. hatunu da,borcu da eksik etmiyor. ben de şapşal şapsal ortada " 5 kuruş borcum olacağına, günde 3 posta elimi sikeyim daha iyi" diye dolanıyorum.
  • "bunun gibi sevgilim olsun, 996.892 milyar borcum olsun" denilirse daha inandırıcı olacaktır.
    (bkz: küsuratlı sayı vereyim de attığım anlaşılmasın)
  • umut sarıkaya'nın bir karikatüründen...

yolda güzel bir kadın gören eleman şöyle der:

"bu ekönömik koşullarda 'şöyle manitam olsun, yüz milyar borcum' olsun dememi n'olur kimse beklemesin benden. ama beş milyar borcum olsun. gerekirse gece gezmemden, sigaramdan kısar, yine öderim. beş milyar makûl."
  • paradan 6 sifir atildiktan sonra daha dikkatli söylenmesi gereken cümle
  • enflasyon nedeniyle tutari surekli degisen temenni..
  • elde edilemeyecek ve bir içim su olan kişiye zaten bu benim sevgilim olmaz ne duruyorum yanımdakilere bir seyler söyleyeyim edasıyla sarfedilen kelime toplulugu.ardından söylenebilecek diger cumleler ise:
    (bkz: off tas gibi)
    (bkz: o neydi yaaa)
    (bkz: oeaşşş)
    örnekler cogaltılabilir.
  • hangi kadın yüz milyar borcu olan, yarını batmış bir adama bakar acaba diye beni düşündüren laf yığını*.
  • "böyle arabam olsun yüz milyon da borcum olsun" gibi örnekleri de vardır ama bunlar allahı kandırmaya çalışmaktır, günahtır.
hesabın var mı? giriş yap