• doğa koruma ve milli parklar 6. bölge müdürlüğü tarafından yaban hayatının takip edilmesi ve popülasyonları hakkında bilgi ve farkındalık için yerleştirilmiş olan, fotokapanlarla tabiatta bulunan canlıların 1 yıl boyunca sabit bir noktadan kaydedilmiş hayatıdır.

kurt, yaban domuzu, çakal, vaşak, tavşan vb. canlıların doğal davranışlarını yakından görebilirsiniz. gözlerim bozayı ve ceylan aradı ama görüntülerde maalesef yok. tavşanlar süper bir de. kısacası hepsi güzel.

görüntüler milli parkta çekilmiş ama insanoğlunun bilinçsizce hareketleri yine rahatsızlık veriyor. milli parkta bulunan çam ağaçlarının yapraklarını keçilere yediren mi dersin, sırtında tüfek avlanmak için dolaşan mı dersin. neyse daha fazla uzatmayayım, işte o görüntüler

edit: vaşakların net görüntüsünü şuradan izleyebilirsiniz.

bu güzel görüntülerin bizlere ulaşmasını sağlayan ve emeği geçen herkese teşekkür ederim.

çocuklarınıza doğayı sevdirin.
  • severek izledim , emeği geçenlerin ellerine sağlık.
  • gayet huzur verici fotokapan görüntüleri.

2.26 bildiğin bugs bunny bu

yıllar sonra gelen edit: söz konusu görüntüler
  • burdurun tavşanlar diyarı, jandarmasının da sürekli aynı yöne giden bir vaşak olduğunu anladığımız videodur. resmen devriye geziyor pezevenk.
  • 4.30’da iki tavşanın birbirlerini tokatladığı görüntülerdir.

sevdim ben bunları.

bi ara bi de beni tek çek diyesim geldi.

naaabeeerr cınıııım editi: 05.25’teymiş tavşanlar.
  • yüzde 99’u müslüman olan bir ülkede bu kadar domuzun olması hep amerikanya’nın oyunudur.
  • vaşağın sabah daireye servisle gidip akşam eve otobüsle döndüğünü de gözlemleyebileceğimiz görüntülerdir.
  • doğada uzun süre bırakılan kameralar nasıl böyle temiz çekimler yapabiliyor hep merak etmişimdir. hiç mi toz, toprak, yağmur, nem gelmez lense?

edit:
    henüz cevap gelmedi. google'a yazdım şu mekanizma çıktı.
    https://i.ytimg.com/…/2si702up_7m/maxresdefault.jpg
    https://petapixel.com/…loads/2015/12/pp_8_fleet.jpg
    bu sefer de muhafaza edilen kutunun camı kir tutmaz mı diye düşünüyor insan.
    hadi ona da kendim kafa yorayım bari ibneler.
    ultra ever dry zımbırtısından sürülmüş olabilir. bilemiyorum.

edit2:
    düşündüğümün aksine kısa aralıklarla bakım yapıyorlarmış. değişikli bi mekanizma, teknoloji bekliyordum halbuki :(
    tembellik ruhumda var.
  • şunu yapanların eline sağlık. bayadır gülümsemiyoduk. arada geçen avcılarıda durdursanız fena olmaz
  • hayat bunlara güzel dediğim şahane görüntüler.
    en tehlikeli tür olan insanı görmeseydik iyiydi.
hesabın var mı? giriş yap