• kesinlikle ve siddetle katiliyorum!
  • filmin adı da (bkz: ben aslında yoğum) olsun madem.
  • şuan (bkz: avrupa yakası) izlediğim için desteklediğim başlık.
  • kesinlikle olmali ama bizim bildiğimiz burhan olsun lütfen, yeni özellikler katılmasin karaktere.
    edit: imla
  • bunu dizinin yapımcıları nasil düşünmemişler acaba sorusunu akla getiren kampanya.
    sitcom ile sinema filmi bambaşka şeyler. tadında bıraktıkları iyi olmuş bence.
  • geçmişi özlüyoruz engin bey, gülse hanım. bizi geçmişe götürün çocukluğumuza, güzel günlere
  • tutmaz. bu isteğin altında duygusallık yatıyor. evet, bizim ahali burhan altıntop karakterini sevdi. ama engin günaydını sevdiği için mi sevdi yoksa burhan altıntopu sevdiği için mi engin günaydını sevdi bu konu tartışmaya açık ve konu dışı! benim değinmek istediğim nokta bu karakter avrupa yakası dizisinin birbirinden farklı, özgün karakterlerinden sadece bir tanesi. biz onu o şekliyle sevdik, onu güzelleştiren ve değerli kılan o dizi içinde olmasıydı şimdi karaktere film yazarsak olmaz, kötü durur. naçizane ben de senaryolar, oyunlar yazdığım için bu konuyu iyi biliyorum. yazdığınız oyunda çok özgün karaterler ortaya çıkıyor bazen ana karakterleri geride bırakıyor. misal entelköy efeköye karşı filmindeki "aşırı" karakteri buna başka bir örnektir. şahsen ben de aşırı karakterinin başlı başına bir film olmasını çok beğenmiş gerçekten böyle bir film yapılabilir mi diye düşünmüştüm fakat entelköy efeköye karşı filmi yapılmadan, olabilirdi. ne yazık ki o film çekildi aşırı karakteri de o dizinin birden fazla karakterini geride bırakıp aklımıza kazındı. biraz daha incelersek birçok örneğe daha rastlayabiliriz. gülse birsel'in başka bir dizisi olan yalan dünya'da da "selahattin" karakteri veya cem yılmazın pek yakında filmindeki "ahben" karakteri... velhasıl diyeceğim o ki tabir-i caizse kırmızı güller içindeki beyaz gülü güzel yapan beyaz olmasından çok kırmızı güllerin arasında olmasıdır. onu alıp başka yere götürseniz kırmızı güllerin arasındaki etkisi azalır. somut örnek vermek gerekirse goradaki 216 ile arif ve 216 filmindeki 216'yı karşılaştırmanızı ve filmlerin kamuoyunda yaptığı etkiyi, kamuoyunun filme etkisi incelemenizi öneririm.
  • kesinlikle olmalı, destekliyorum.
  • bu başlığa girerken tvde ata'nın tekrar döndüğü 163. bölümü izliyordum. seriyi 4. tekrarım bu. ben de varım diyorum. lütfen olsun diyorum.
  • burhan altıntop yerine, yeraltı filmindeki muharrem'i daha çok isterim ben şahsen.
hesabın var mı? giriş yap