şükela:  tümü | bugün soru sor
 • her yerden görünen beton yığını bursa'nın ne ulucami'sini bıraktı seyredecek ne ovayı (ki ova zaten bitmişti yıllar önce). o sebepten:

  nereyi imzalıyoruz kardeş?
 • tabi ki iplenmeyecek kampanya ama benim de safım belli olsun +1'imle katılıyorum.
 • yıkım ekibinde gönüllü amelelik yapabilecek kadar desteklediğim kampanya.
 • keşke.. ama hemen yanındaki medical park'ı ne yapalım? hangisi diğerinden sonra yapıldı bilmiyorum ama söylenene göre medical park'a izin çıkınca toki'lere de çıkmış. önemi yok, bursa'nın siluetinin içine ettiler.
 • başlığı açan kişinin iyi niyetine ve şehir planı anlayışına %100 katılıyorum. ama şu va...

  geçen sene bir iş için bursa'ya otobüsle gideyim dedim. o traşlanmış dağları, yeni yapılan altlı üstlü yolları, nükleer tesisi andıran koca yapıları görünce içim cız etmişti. velakin şehirde 1-2 kişiye konuyu açınca, lafı ağzıma tıkadılar hemen. bilmem anlatabildim mi?
  (bkz: müstehak)
 • o ucubelerin olduğu ilçe osmangazi ve seçim sonuçları şöyle;
  http://secim.haberler.com/…mangazi-secim-sonuclari/

  şimdi türk seçim zihniyetine göre(çoğunluk daima haklıdır saçmalığı) halk o ucubelerden rahatsız olmamış ki 6-7 seçimdir onları dikenleri hep 1. yapmış.
  yani kimseye laf anlatamazsın.

  diyelim ki kampanyaya destek olduk mantıklı olmak gerekirse o dairelerin her biri istimlak edilmesi ultra masraf, tahminim 2000'e yakın daire var, yıkımı ve molozun taşınması yüksek masraf.. şuan paraya sıkışık devletin yapacağı iş değil. adamlar para için olmayan hgs geçişleri için ceza yolluyor ülkenin dört bir yanına. ekmeğe bile zam geldi...

  hem bırak kalsın. bu kadar yobaz barındıran bir kent güzel bir manzara haketmiyor zaten. gördükçe içimin yağları eriyor. (kendi düşen ağlamaz)

  bu apartmanların 10-15 metre karşısında akp il binasının bulunması da ayrı bir ironi.
 • doğanbey toki gibi şimdi şehirde iki riskli bölge daha var. emsal teşkil edebilir.. oraların ne hale geleceği önemli; bunlardan ilki yıkılacak olan atatürk stadı'nın yeri, diğeri de tabakhane bölgesi.

  hatırlanırsa bu doğanbey ucubeleri de az katlı olarak başlatılacağı açıklanmış sonradan olanlar olmuştu.. kentin silüetini bozan bir yer var iken birkaç seneye bu sayı üçe çıkabilir. ha ne olur derseniz bursada kimsenin umrunda bile değil..
 • harbiden bu ne la böyle...projeyi yapan ne düşünüyodur acaaba bu fotolara bakarken :)