şükela:  tümü | bugün soru sor
 • çarptıkları araçta ölen olsaydı üzülecektim.
  (bkz: doğal seleksiyon)
 • karşı taraftan kimsenin ölmemesi sevindirici olmuş.

  beri taraftaki 2 arkadaş için allah rahmet eylesin. fakat üzüntü hissi uyandırmadılar.
 • kaza değil kasten öldürmeye teşebbüs/intihar dır.
 • (bkz: sadece türkiye’ de yaşanabilecek olaylar)
  arkadaş arasında hep söylerim: koskoca istanbul' u ya da yaşadığım bursa' yı baştan başa ters şeritten geçerim, bir allah' ın kulu da durdurup, ''hemşerim, sen ne yapıyorsun?'' demez diye. aha da buyrun oldu işte. çünkü, malesef ülkemizde trafik polisi, arasıra çevirme yapmak ve biri geçsin diye yol kapatmaktan başka hiçbir işe yaramıyor.
  ölenlere allah' tan rahmet dilerim, ne diyim?
 • --- spoiler ---

  yanmış arabanın içine zum yapılması gibi bir ilkesizlik barındıran haber / video. o kol saatinin tesadüfler sonucu yerinden çıkmadığını varsayıyorum (1.07).
  --- spoiler ---

  sonuç olarak hassas kişiler videoyu açma hatasında bulunmasın.
 • opel'de bulunan 3 kişi için üzüldüğüm kaza, inşallah durumları ciddi değildir. ayrıca güvenlikli bir otomobilin ne kadar önemli olduğunun kanıtı gibi görüntüler.

  diğerleri için söylenecek bişey yok keşke duvara çarpsalarmış.
 • çarptıkları araçta ölen olmaması sevindirici fakat hayatları boyunca yaşayacakları tramvalardan kurtulamayacaklar maalesef, iki adet rahmetli o.ç. yüzünden. insan hayatı bu kadar işte memleketimizde, p.k. ları ters yönde süratli bir şekilde gelip senin veya sevdiklerinin canını alabiliyor ve şayet yaşasalardı hiç bir şey gelmeyecekti başlarına.
 • nedenini anlayamadığım kaza.

  bir insan neden ters şeritte son sürat gider? intihar etmekse amaç neden masumların da canını almak ister? canlı bomba olmak gibi bir olay bu.

  opel'dekilerin ölmemesi sevindirici.

  ancak diğer iki kişiyi anlamak çok güç. kavga ettikten sonra birlikte ölmek mi istedi sürücü yanındaki yolcuyla? yani akıl sır erdiremedim bu saçma olaya. git köprüden uç, bariyere vur aracı illa arabada ölmek istiyorsan.
 • otobanda son sol seritte surat kilometrelerce ilerliyor ve hic bir trafik ekibi veya karayollari ekibi bunu fark etmiyor veya daha kotusu fark ediyor ama bir sey yapmiyor.

  o mavi kirmizi cakarli lambalar ile sadece sikisik trafikte kendine yol acan ise yaramaz herifler boyle durumlarda nedense ortalarda yoklar.

  turkiye'deki kadar trafik polisi, trafik jandarmasi, trafik zabitasi, fahri trafik mufettisi ve karayollari elemanlari hangi ulkede var? ama maksat oraya binlerce memur doldurup altlarina yanarli donerli araclar cekmek degil, bu adamlari gorevini yaptirmayi basarmak.

  haa unutmadan yaralilara acil sifalar dilerim.
 • sürekli kullandığım yolda meydana gelmiş kazadır.

  edit: olay ilk verildiği haliyle intihar gibiydi. ancak 73 yaşındaki bir şoförden bahsediliyor, çok üzüldüm. adam kardeşinin cenazesine giderken yolu şaşırdı muhtemelen.

  diğer aile için çok üzüldüm, ne planlar yapmışlardı allah bilir, şimdi hiç hesapta olmayan sağlık sorunları, maddi sorunlar ve en önemlisi zaman kayıpları oldu. tek sevindirici kısmı hayatta olmaları.