şükela:  tümü | bugün sorunsallar (1)
 • bursa'dan bildiriyorum. birkaç gün önce oturdugumuz mahallede cok sayida köpek gördüm, sanki toplu halde buraya bırakilmis gibilerdi. sürü halinde geziyorlar..bu köpeklerin asilanip ,kisirlastirilip o sekilde sokaklara donmeleri gerekiyor. maalesef su halde tehlikeliler..
 • bir tecavüz olduğunda ama kadın da tahrik etmiştir mutlaka diyenlerle, köpek insana saldırdığında ama insan da tahrik etmiştir mutlaka diyenler tamamıyla aynı bokun soyudur.
 • herkes kapısının önüne bir parça yemek koyarsa bu sıkıntı ortadan kalkar. hayvanlar kışın yemek bulamadığı için sağa sola saldırıyor. bunun çözümü toplatmak ya da katletmek değil. yaşam hakkı eşittir.
 • lan bu hayvanseverler harbi mal. kediye köpeğe önce can dediler, hadi anladık, onların da canı var. oğlum birey nedir lan ergen gibi. oldu olacak seçme ve seçilme hakkı da verelim. kendine yetememiş, bi sike derman olamamış, toplumda adam yerine konmamış ne kadar ruh hastası ezik var, hayvansever diye bir sıfat uydurmuş kendine sağa sola çatıyor.
 • karincayi bile bir parca pecetenin uzerine alip camin onune birakirim. kedileri sevmem ama hic bir kediye pist demisligim yoktur. köpeklere sarilirim. sokak kopeklerine karsiyim. güvenli degiller. o nedenle 3 yildir kopegimizi yuruyuse çıkartamıyorum. bir grup sokak kopegi cevirirse korkusu ile. onlari da.cok seviyor ve onlar icin uzuluyorum. yeri geliyor marketten tavuk alip cigee alip sokaklara birakiyorum onlar icin ama bu onlari sokaklarda istemedigim gercegini değiştirmiyor.

  buradaki asil sorun sokak kopeklerinin tureyis noktasi. sokak kopekleri onlara bakamayacak olan insanlarin para ile almasi ve ya salak sevgililerin ya da ebevenylerin hediye olarak aldiklari canlar. bir candan, bir ruhtan hediye olmaz! aptal aptal bakamayacaginiz kopekleri almayin.

  kopekler cok akilli, herseyi bilen, anlayan, hisseden hayvanlar. ınsandan hic bir farki yok mutlu oldugunda ya da uzuldugunde verdigi tepkilerin.

  sokak kopekleri kisirlastirilip, buyuk barinaklarda bir arada yasamalilar. ve gerizekali insanlar daha fazla kopegi sokaga terk etmemeliler.
 • hayvan düşmanı değilim fakat hayvanların beton alanlarında bana göre yeri yoktur, hayvanların yeri doğadır.
 • sokak köpekleri konusunda cimer'e gerekli şikayeti ve önerileri bildirmiş bulunmaktayım. lakin altı ay sonra mesajınız ilgili kurumlara iletilmiştir gibi bir dönüş mü yaparlar hiç mi dönüş yapmazlar orası muamma.
 • bu konu altında hala hayvan haklarını savunanlar! cidden kafayı yemişsiniz.
  sizden daha duyarlılar var burda, belki kendim dahil.
  konu bu tip hayvan saldırısı gibi durumlara karşı en sorunsuz ve sağlıklı kararları almak, her iki türe de zarar gelmesini önlemekten ibaret.
  paçanızdan kuçular kapsın az biraz empati yapıp olayı nasıl anlayamazsınız amına koyayım.
 • hayvan bakımı ciddi bir sorumluluktur. maalesef ülkemizde besleme odaklı bir bakış oldukça popüler oldu.

  oysa hayvan bakımı: hayvanın sağlığı, çıkardığı dışkının insan ve çocuk sağlığını tehlikeye atmadan bertaraf edilmesi gibi detaylari da içerir. hayvan besleyenlerin çoğu bu sorumluluğu alacak yapıya sahip değildir.

  hayvanlar, konuyu sadece besleme odaklı yaklaştığı için beslendiği bölgeye giren ve kendisini beslemeyen yabancı tehdittir ve saldırır.

  bakımı tamamlanmadan yapılan besleme çılgınlığı hayvan popülasyonunda ciddi artış yapıyor.

  geçen gün parkta 100e yakın kedi birikmişti. temizlik görevlisi yemi sağa sola atan, su kaplarını ortalıkta bırakan hayvanseverlere ana avrat küfretmekle meşguldü.

  özetle hayvanseverlerin ve belediyelerin kendisini sorgulanması gereken olay