• yarın kardeşleri göztepe'ye yenilince bizi küme düşürdünüz diye kardeşlerine de düşman olurlar mı acaba
  • en golcü futbolcusu defansif orta saha oyuncusu aytaç kara 6 gol (2'si penaltı), sonra umut nayir (3 gol).

iki forveti toplam 6 gol atabilmiş. hal böyleyken ligde kalması mucize olan takım
  • 2004 yılında küme düştüğünde bir pazar akşamında televizyonda spor programında puan durumunu ekrana getirmişlerdi. futbolla alakası olmayan kardeşim abi bursasporu niye saymadılar diye bana sordu. ben de küme düştü dediğimde hayretler içinde nasıl olur böyle bir şey diye şaşkınlığını dile getirmişti. muhtemelen yarın lige veda edecek ve kısa vade de çıkamayacaktır. düşmek mesele değil de bir de o cadı kazanından geriye dönebilecek enerjiyi, olanakları bulabilecek mi asıl mesele bu, şimdiden bunun çözümüne odaklanmalı. başkanı desen kimse onaylamıyor, kulüp maddi olarak bitmiş, otobüsü bile haczedilmiş.herkes sanıyor ki şehirdeki ensesi kalın iş adamları eline cebine atacakta takım kurtulacak. fabrikatörler bile ilellah demiştir artık. yine mi yatdım diye mızmızlanmaları dillendireceklerdir. bir eleştiri de yerel medya olacak olay ve bursahakimiyete. takım bangır bangır bağıra bağıra ben düşüyorum diyor adeta ama bunlar her maç sonrası hala vay efendim şanssızlık, hakem, var diye tozu halının altına süpürecek manşetlerle, köşe yazıları ile adam akıllı eleştiri yapmak yerine ılık ılık ortamı yumuşatmaya baktılar. geçmiş olsun şampiyon. işin artık çok ama çok çok zor. sanırım mazlumun ahı bu sefer çıkacak.
  • yarın küme düşecek olan takım.
  • hoşçakal. bir daha görüşmemek üzere!
  • bir yazar demiş "savunma şampiyon yapar diyenin..."

bursa'nın küme düşme ihtimalinin olma nedeni savunma ile şampiyonluğun basketbolda olduğunu idrak edemeyen yönetimdir.
  • bugün kazansa bile küme düşme ihtimali olan takım ki bu futbolla malatya takımını yenme ihtimalleri pek yok.

enteresan bir zamanda gelen edit: enteresan şekilde malatya'yı yendiler ancak yine de küme düştüler.
  • 4 büyükler tabirini kıran takım
  • 2018-2019 sezonunda küme düşmesi, kardeş kulübü ankaragücü'nün göztepe karşısında sergileyeceği performansına bağlı olan vakti zamanında şampiyonluk yaşamış takım.
  • düşsün düşmesin farketmez. gerekirse amatörde maçlarına gideriz ama bırakmayız. bu gözler küme düşme maçında dişlerini sıkmaktan diş kıran taraftar gördü. ne yaparsanız yapın kulüp taraftar kaybetmeyecek. fakat ikinci karabükspor olacağız.
    tanım:bu senenin kader maçına çıkacak takım.
hesabın var mı? giriş yap