• dün itibariyle son 15 resmi maçı 2.5 altı biten takım. sanıyorum bir rekora imza atmak üzereler. şimdi over olacak diye son 3 maçta hep over alıp, sıngle ve kombine kuponlar dahil yaklaşık 7 bin lira kaybetmemi sağladılar. ağzıma sıçtılar. hayatım kaydı.
  • rekorunu 17 maça çıkarmış, an itibariyle 18. maçın ilk yarısının 0-0 bitmesiyle, artık 18. maça çıkardı diyebileceğim ve bu yönüyle beni uçurum kıyısına sürüklemiş olan takım.
  • bu sezon league two'da şampiyon olmuş takım. önümüzdeki sezon league one'da yer alacaklar.
  • tarihlerinde ilk kez ingiltere championship ligine yükselmeye yaklaşan kulüp. geçtiğimiz sezon lig 2'de şampiyon olmuşlardı. bu sene de adım adım lig 1 şampiyonluğuna koşmaktalar.

takımın başında gelmiş geçmiş en iyi ingiliz menejer olarak adlandırılan brian clough'un oğlu nigel clough var. geçtiğimiz sezon takımı jimmy floyd hasselbaink lig 1'e çıkarmış, bu sezonun ilk yarısını da hasselbaink yönetiminde gayet başarılı götürmüşlerdi. fakat hasselbank kulübü ile championship'e çıkmak için fazla sabretmeyip, qpr'den gelen cazip teklifi değerlendirerek championship'in yolunu tuttu. ondan boşalan koltuğu layıkıyla jr clough götürmekte.
  • championship'ten düşmüş takım. önümüzdeki sezon league one'da yer alacaklar.
  • carabao kupası yarı finali ilk maçında manchester city'e 9-0 yenildikleri maç sonrasında 10. golü yemedikleri için mutlu olduklarını deklare eden bir teknik direktöre sahip olan takım
  • burton upon trent, staffordshire ‘ı temsil eden futbol kulübüdür.
    ingilterenin 3.ligi olan efl league one’da mücadele etmektedir.
    iç saha maçlarını 6.912 kapasiteli pirelli stadyumunda oynamaktadır.
    kulübün teknik direktörü efsane isim jimmy floyd hasselbaink ‘tır.
    edit:noktalama
hesabın var mı? giriş yap